To je anděl smrti ze Slovenska! Injekcí zabil důchodkyni

Autor: Nový Čas, mivr - 
23. 6. 2011
05:00

Kdo je Slovák Jaroslav Dobiaš (29), který dal vražednou injekci Ľuboslavě Sečové (†67)? Podle všeho má mladík jen dobré srdce. Nemocnou důchodkyni nechtěl chladnokrevně zavraždit, ale pouze jí pomoct od utrpení, které zažívala na tomto světě.

Jeho čin si nikdo nedokáže vysvětlit. Proč dal Ľuboslavě Sečové nemocniční bratr Jaroslav Dobiaš vražednou injekci? Slovenská policie teď vyšetřuje možnost, že se pouze nedokázal dívat na utrpení nemocné důchodkyně, která byla velmi nemocná. Pokud se tato teorie potvrdí, bude to první známý případ eutanazie na Slovensku. Pak se bude zjišťovat, jestli takto „pomohl“ i dalším pacientům.

Průměrný student chtěl pomáhat lidem

 

Jaroslav studoval v letech 1997 až 2001 na gymnáziu. „Byl to tichý, nenápadný chlapec, o kterém jsem ani nevěděla, že ho mám ve třídě. Byl dobrosrdečný, dobrák od srdce. To, co se teď o něm povídá, mě velmi překvapilo a nikdy bych to do něj neřekla. On by ani mouše neublížil. Jsem přesvědčená, že ho o to někdo požádal a on je tak dobrosrdečný, že mu vyhověl,“ řekla o něm jeho bývalá třídní profesorka Elena Botková slovenskému Novému času.

 

Podle ní odjakživa inklinoval k povolání zdravotníka. „Ano, byl takový. Považoval za svoje poslání pomáhat lidem. I proto si zvolil tuto práci. Byl velmi citlivý,“ dodala Botková. Takže po vystudování gymnázia, kde byl průměrným žákem dostávajícím trojky, šel na Střední zdravotnickou školu v Trenčíně. Tam skončil před pěti lety jako diplomovaná všeobecná sestra.

Když ho zatýkali, jeho oběť měla pohřeb

„Studoval u nás nástavbový obor. Byl to vynikající student, skončil se samými jedničkami. Nikdy s ním nebyly žádné problémy, byl spíše tišší povahy. Plnil si všechny své povinnosti,“ řekla ředitelka školy Janka Gugová.

Po skončení studia zůstal pracovat v tamní nemocnici. Působil na oddělení anesteziologie a intenzivní medicíny, kam jsou převáženi pacienti na hranici mezi životem a smrtí. Odtamtud ale odešel. „V naší nemocnici pracoval víc jak dva roky. Byl to tichý a uzavřený člověk, introvert. Odešel na vlastní žádost,“ řekl ředitel nemocnice Rudolf Lintner. Jaroslav se odstěhoval do Bratislavy, kde pokračoval v práci ošetřovatele v nemocnici na Kramárech ve stejném oddělení.

Tam byl i 10. června tohoto roku. Tehdy měl důchodkyni Ľuboslave podat smrtící injekci Ebrantilu. S tím, co udělal, se asi Jaroslav nedokázal vyrovnat. Svěřil se totiž spolubydlícímu na ubytovně, kde bydlel asi půl roku.

„Slyšel jsem, že pro něj v pátek přišli v kuklách. Prohledávali jeho pokoj a pak ho sebrali. Od té doby jsem ho neviděl. Ani neví, co je s jeho spolubydlícím. Jestli se odstěhoval úplně, nebo jen změnil pokoj. Ta původní je od pátku zavřená,“ řekl soused z ubytovny. Stejný den se v bratislavském krematoriu konala poslední rozlučka s Jaroslavovou obětí Ľuboslavou.

Bude víc obětí?

Při vyšetřování se Jaroslav přiznal. Soudce ho v pondělí dal do vazby, aby čin neopakoval. „Proti rozhodnutí jsme stížnost nepodali,“ uvedl Jaroslavův obhájce.

Policie teď zkoumá, zda byla Ľuboslava jeho Dobiášovou jedinou obětí. Stále ale zůstává otázkou, jak se Jaroslav Dobiáš dostal k farmaceutkám, které píchl pacientce. Ze své pozice ve zdravotnickém zařízení k takovýmto lékům totiž nemá přístup.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

koprnda ( 23. června 2011 11:17 )

aby toto bylo i v našem blbákově uzákoněno!!! To věčně řevu z vlády, co je u nás důchodců - a přitom by polovina raději nebyla..., tak ať začnou přemýšlet ty naše hlavy nezvolené-skopové!!! Ale není čím, že?!

radekfilosof ( 23. června 2011 10:24 )

ale jestli paní chtěla odejít ze světa, měl si to nechat podpsat..

pelagie ( 23. června 2011 08:09 )

jednou napíšete ,. že oné ženě bylo 60, potom 63 a nyní 67 let ... tak jak to vlastně je ... tady je vidět , že není nic ověřeno a píšete si co chcete

Zobrazit celou diskusi
Další videa