Škubou sebou a mumlají, tak popisují lékaři příznaky napadení EHEC

Autor: ida, Kjos - 
3. 6. 2011
11:10

Nebezpečná nákaza už má na svém kontě dva tisíce nemocných, z toho 1064 v Německu. Vyžádala si zatím 18 obětí, z toho 17 v Německu a jednu ve Švédsku. Ve většině případů jsou oběťmi ženy. Příznaky jsou děsivé, oběti sebou škubají a vydávají zvláštní zvuky.

Němečtí odborníci uvedli, že pacienti potřebují nejen doplňovat tekutiny, ale i krevní plazmu. Podle čínských vědců je tento druh bakterie EHEC zcela nový a vysoce infekční.

Světová zdravotnická organizace to potvrdila s tím, že jde o novou mutaci asi živočišného původu. Epidemie způsobená kmenem E. coli, který zabíjí v Německu, nebyla dosud zaznamenána.

„Nic podobného jsme tu ještě nezažili,“ říká lékařka Michaela Kiemesová z kliniky v Kielu. Zde je hospitalizováno 180 pacientů, z toho 95 selhávají ledviny.

„Skoro každého druhého postihnou vážné neurotické potíže,“ vysvětluje Kiemesová a dodává: „Pacienti jsou dezorientovaní, špatně se vyjadřují, nekontrolovaně škubou svaly nebo vydávají zvláštní zvuky. Někteří trpí tak silnými křečemi, že musejí být dočasně připoutáni.“ Zdravotníci i návštěvy při vstupu na oddělení nosí roušky a ochranný oděv.

Nejjedovatější z jedovatých

Odborníci oslovení agenturou Reuters tvrdí, že bakterie produkuje velmi jedovatý toxin společně s nezvyklým biologickým lepivým enzymem, který jí umožňuje dobře se uchytit v lidských střevech. Podle britských expertů je natolik vnebezpečná, že je možné i přenášení kontaktem s nakaženými.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

letajici_svec2 ( 4. června 2011 15:06 )

aplikovat bakterie pred techno-paty, skubani a mumlani je zadouci

kudlankabezbozna ( 4. června 2011 00:28 )

vidíš, jak už mám z té sračkoidní baktérie úplně vyje.baný mozek

anasyi ( 3. června 2011 19:17 )

kudlanko,ona pise o rajcatkach ne o okurkach ...jedine rajcatka jako venusiny kulicky

anasyi ( 3. června 2011 19:15 )

presne,hlavne aby se na cesky trh nedostaly spañelske rajcatka,tez vystavni giganticke za 25,-kc

anasyi ( 3. června 2011 19:10 )

neboj,ja konzumuji rajcatka ze spañelska ve spañelsku

Zobrazit celou diskusi
Další videa