Krteček má svou výstavu v Pekingu!

Autor: evak, ČTK - 
1. června 2011
22:13

V čínské metropoli Pekingu bude ve čtvrtek oficiálně zahájena výstava Krtek a jeho přátelé. Návštěvníci se na ní mohou seznámit s tvorbou Zdeňka Milera, prohlédnout si mohou ale také plyšové či dřevěné hračky a další výrobky s motivem Krtka a jeho přátel. Informovalo o tom české velvyslanectví v Pekingu.

Výstava byla pro veřejnost otevřena již v úterý v prestižní budově místní opery - Národním centru aplikovaného umění (NCPA) - a potrvá do 7. června.

Hlavním cílem výstavy je opětovně připomenout čínské veřejnosti animovanou postavu Krtečka, se kterou se zdejší střední generace setkávala v dětství a která je v Číně populární i v současnosti. Krtečka tu lze vidět jak v řadě stále dotiskovaných knih, tak i v televizi.

Už méně se tu ale ví o tom, že tato tak populární postavička vznikla před více než půlstoletím v České republice. Výstava proto stručně seznamuje návštěvníky i s autorem Krtečka, dnes devadesátiletým Zdeňkem Milerem, a jeho celoživotním dílem.
Expozici připravil český zastupitelský úřad v Pekingu jako součást svého kulturního programu "Embassyart" ve spolupráci s právní zástupkyní autora Milenou Fischerovou.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud