Al-Kaida chtěla útočit v Německu: Policie útok zmařila

Německá policie odhalila pumový útok - ilustrační foto
Autor: bali, ČTK - 
30. 4. 2011
12:41

Teroristé z Al-Kaidy plánovali útok v Německu, naštěstí byli odhaleni. Policie zadržela tři teroristy. Útok byl teprve ve fázi příprav. Podle policie plánovali výbuch v davu lidí. Bomby byly vybaveny kovovými částicemi, aby zranily co nejvíce lidí v davu.

Německá policie v pátek zadržela tři podezřelé mladíky pocházející z Maroka, kteří byli členy teroristické sítě Al-Kaida. Plánovali pumový útok, ale přesný cíl atentátu ještě znám nebyl. Informoval o tom náměstek německého nejvyššího státního zástupce Rainer Griesbaum.

Příprava se nacházela v “experimentální fázi“, uvedl vyšetřovatel. Maročani plánovali výbuch v davu lidí. Pumy údajně vybavily kovovými částicemi, aby způsobily co největší škody.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Sněmovna na popud opozice jedná o vyslovení nedůvěry vládě Andreje Babiše

sydnicka ( 1. května 2011 00:03 )

je to zde napsano.Zavrelii tri teroristy - ale dalsi asi 4 nekde pobihaji a zatim je nemohou najit. Mneli pravdepodobne zapalit bomby v autobuse a nebo na soutezi Eurovision. Oni ale nebyli se svymi bombami jeste hotovi. Zajimave je, ze to byli studenti. Svet v budoucnosti jiz nebude hezky a podle jednoho z nejlepsich americkych vedcu co se tyce budoucnosti se mame pripravovat na valky a nepokoje v Evrope a Americe. A je zajimave ze poltici Evropy se maji t v kvetnu domluvi na mozne uzavirani a obnoveni kontrol na hranicich.

gogo ( 30. dubna 2011 18:28 )

Potřeba nepřítele trvá. I stáleho nebezpečí a ohrožení ...

Zobrazit celou diskusi
Další videa