Horolezec spadl z 600-metrové výšky a zázrakem přežil!

Horolezec zázrakem přežil pád z hřebene Gerlachovského štítu
Autor: evak, ČTK - 
6. 4. 2011
23:03

Český horolezec dnes přežil patrně až 600 metrů dlouhý pád z hřebene Gerlachovského štítu ve Vysokých Tatrách. Zraněného transportoval vrtulník do nemocnice. Záchranáři museli pomoci i druhému z horolezců.

Postižený muž vypadl při slaňování, proletěl pravděpodobně celou klasickou batizovskou sestupovou trasou z Gerlachu a zastavil se až v Batizovské dolině. Neštěstí ohlásil horské službě jeho kolega. Na místo přiletěl vrtulník, který v horském terénu vysadil lékaře a záchranáře. Následně pak přepravil zraněného do popradské nemocnice.

Horští záchranáři se pak vydali na pomoc i druhému z horolezců, který je mezitím požádal o pomoc. Byl dezorientovaný. Akci po celou dobu komplikoval silný vítr a padající laviny.

Slovenští záchranáři letos už pomáhali několika českým turistům. V březnu například zachránili jedenadvacetiletého muže, který ve Vysokých Tatrách utrpěl vážné omrzliny. Ne všechny se však podařilo vždy zachránit. Nepřežil devětatřicetiletý horolezec, který se v Malé Fatře zřítil z asi osmimetrové výšky.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa