Úterý 16. dubna 2024
Svátek slaví Irena, zítra Rudolf
Zataženo, déšť 16°C

Kruté týrání slonice: Bodání vidlemi, bití tyčí a kopání

Video se připravuje ...
Autor: evak, INT - 
27. března 2011
18:54

Slonice Anne (58) je posledním britským slonem v cirkusu. Jejímu majiteli dlouhou dobu prý unikalo, že jeho největší mazlík je týrán. Ročně platil za zimní ustájení a věřil, že tam odpočívá, aby mohla vyjet na další turné. Na světlo světa ale vyšly snímky, kdy je Anne bita, kopána a bodána vidlemi.

VIDEO - Ochránci zvířat jsou pohoršeni chováním muže, který každoročně dostával v přepočtu přes dvě stě tisíc korun za to, že pečoval o ustájená cirkusová zvířata. Ale místo, aby se o ně vzorně staral, zvířata týral. Nejvíce to odnášela právě slonice Anne.

Potom se ale objevily snímky ze skryté kamery a všechno se provalilo. Slonice je na nich několikrát kopána a bita tyčí. Muži nebylo zatěžko ani použít vidle. Bodal ji do těla i do hlavy. Anne se nemohla nijak bránit. Byla připoutána těžkými okovy.

Těžký řetěz mě velice špatný vliv na její zdravotní stav. Slonice má artritidu a hrůzné zacházení jí jen přitížilo. Většinou se sloni dožívají kolem 70 let, ale 58-letá Anne se jich prý nemá šanci dožít.

Majitel ji do rezervace nedá

Majitel cirkusu Bobby Roberts nechápal, jak mu mohlo týrání uniknout, když ho měl přímo před nosem. "Kdybych mohl, byl bych s ní pořád," vypověděl lítostivě. Ochránci na něj naléhají, aby Anne vypustil do přírodní rezervace, ale Roberts se tomu brání. "Nemůžu ji vypustit, když celý život, žila v cirkusu. Nezvykla by si," vysvětluje. Zároveň jeho manželka dodává: "Kdyby odvezli Anne od Bobbyho, puklo by mu srdce."

Ohránci zvířat tedy apelují na vládní orgány, aby úplně zakázaly divoká zvířata v cirkusu. Politici ale doufají, že z větší části zvířata z cirkusů vymizí hlavně z iniciativy majitelů. Zvířata v zajetí už totiž nejsou tak populární a cirkusy se zaměřují například jen na akrobatická představení.

m0a0d0a ( 28. března 2011 11:13 )

Tohle ani není snad možné !!! proboha co komu ta slonice udělala, že si ti ču.áci na ni zlost vybíjeli zákony jsou slabé všude a hlavně i u nás ... zvíře = věc .... týrání = nic závažného !

jity ( 28. března 2011 09:42 )

pistik to zrušení cirkusů zase nepřehánějme. Berousek třeba tvrdil,že medvědice,která účinkovala ve filmu 6 medvědů s Cibulkou se dožila vysokého věku a v přírodě už by byla dávno po smrti. Tam třeba s medvědy zacházejí dobře, bylo to vidět i při vystoupení mladého Berouska na Super Stár, vlastně už s jejím vnoučetem. Pokud je v zajetí o zvířata dobře postaráno, tak žijí bez stresu a ne jako v přírodě, kdy denně musí bojovat i o holý život.Tady to je zase extrém a měli by být ti lidé zodpovědní, hlavně majitel. To je vidět,že ho zajímaly jen peníze, ale toto měl také ohlídat a ne nechat týrat chudáka slonici.

pistik ( 28. března 2011 07:46 )

No a tady to máte ! Já bych zrušil všechny cirkusy, protože tohle se deje snad v každém cirkusu ! A to nejsem Přívržencem zelených !

ctenar ( 28. března 2011 03:28 )

Vypustit zvířata do volné přírody - jak blaze se mají nosorožci z Dvora Králové, když se vrátili na rodnou hroudu.

ctenar ( 28. března 2011 03:27 )

já někdy lituju více zvířata než lidi.

Zobrazit celou diskusi