Nejmladšímu alkoholikovi jsou tři roky

Ilustrační foto  (Autor: profimedia.cz)
Autor: shp - 
14. března 2011
14:02

Češi jsou podle Světové zdravotnické organizace druzí největší alkoholici na světě. Se spotřebou 16,45 litru čistého alkoholu na osobu starší 15 let nás předčí jen Moldavci. Ve Velké Británii však mají mnohem větší problém s malými pijany. V nemocnici dokonce doktoři léčili ze závislosti na alkoholu dítě, kterému jsou teprve tři roky.

Odborníci se domnívají, že jde o případ nejmladšího alkoholika ve Velké Británii. Dítě, jehož jméno ani pohlaví nebylo zveřejněno, pochází z hrabství West Midlands. Alkohol dostávalo pravidelně po dobu více než půl roku!

Není přitom známo, zda mu ho podávali přímo rodiče, nebo někdo jiný. „Je to šokující,“ prohlásili odborníci z nejmenované nemocnice, kde se dítě léčí. Ti se také obávají, že dítě může po alkoholu trpět třesavkou, prudkými změnami nálad a dokonce mohlo při časté konzumaci alkoholu utrpět i trvalé poškození mozku.

Protialkoholický fond Srdce Anglie léčil dva roky 106 britských dětí, které byly závislé na alkoholu. Bylo jim mezi třinácti a šestnácti lety. Mezi lety 2008 a 2010 bylo v zemi třináct dětí pod dvanáct let označeno za alkoholiky. Ilustrační foto profimedia.cz Tříleté batole bude mít po půlroční konzumaci alkoholu pravděpodobně vážné zdravotní problémy

popocatepetl ( 14. března 2011 14:38 )

... a řeknou vám, že v Česku problém dětských alkoholiků není menší než v Británii, spíše větší. Jen nemáme dost kapacit a peněz, aby se zdravotnictví o dětské alkoholiky postaralo. Mj. proto, že odvykací léčba, na kterou chodí dospělí chodí dobrovolně, když se rozhodnou, že se chtějí ze závislosti dostat, na děti nezabírá. Ony se ze závislosti dostat nechtějí. Jsou přesvědčeny, že problém nemají ony, ale my.

dobby ( 14. března 2011 14:20 )

dítě z naší menšiny, jehož rodina se tam přijela přisát.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud