Berlusconi dal za harém přes 800 milionů korun

Autor: ČTK, map, evak - 
9. března 2011
19:01

Berlusconi si mladé milenky vydržoval velice nadstandardně. Žádná žena, která se těšila jeho oblibě, si nemohla stěžovat. Z policejních zápisů vyšlo najevo, že italský premiér rozhodně nešetřil a z kapsy za milenky vydal v přepočtu 800 milionů korun!

Vydržovat si harém mladičkých milenek, to dneska není zadarmo. Vyprávět by o tom mohl italský premiér Silvio Berlusconi (74), který vloni vydal za nákupy a dárečky hlavně pro své mladé společnice 34 milionů eur, tedy asi 800 milionů korun. Podle listu Corriere della Sera to vyplývá ze spisů vedených v rámci vyšetřování jeho intimních styků s nezletilou marockou tanečnicí Ruby.

Například Angela Soziová, která byla zvěčněna na fotografii z vily na Sardinii v roce 2007, dostala 100 000 eur, v přepočtu 2,4 milionu korun. Jedné ze svých sekretářek dal Berlusconi jako svatební dar 40.000 eur. Matka modelky Noemi Letiziové, jejíž údajné vztahy s premiérem vedly Berlusconiho manželku k žádosti o rozvod, dostala 20.000 eur.

Za tretky utratil miliony

Šperky, starožitnosti, kravaty, peněžité dary: italský premiér Silvio Berlusconi loni vydal na nákupy a dárečky především pro své mladé společnice 34 milionů eur (asi 800 milionů korun).

Berlusconi si pronajal za 675.000 eur zámeček u přímořského letoviska Portofino a vydal 900.000 eur za plyn a elektřinu ve své vile v daňovém ráji na ostrovním státě Antigua a Barbuda. V obchodech se starožitnostmi a uměleckých galeriích nechal 650.000 eur.

Berlusconiho právník Niccolo Ghedini byl pobouřen zveřejněním těchto čísel a označil je za zjevné narušování soukromí. Zároveň popřel, že by ročně od svého klienta dostával honorář ve výši 441.000 eur.

S Ruby řešil politiku

Berlusconi je obviněn z intimních styků s nezletilou dívkou Ruby a ze zneužití pravomoci. Šéf vlády zasáhl, když byla Ruby zadržena za údajnou krádež. Ruby i premiér popírají, že by spolu měli intimní styk. Marocká tanečnice Ruby v rozhovoru vypověděla, že spolu při nočních návštěvách prohovořili dlouhé hodiny o politice. Soud s Berlusconim má začít 6. dubna.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

honza1205 ( 10. března 2011 04:28 )

má ale divnej vkus

ceres ( 9. března 2011 22:32 )

jen tak na okraj, svou funkci dela bez naroku na plat, a sve jmeni si vydelal podnikanim

manolla1 ( 9. března 2011 21:19 )

Pokud je to pravda ..., tak se jedná o člověka s chorým mozkem! Z platu daňových poplatníku si vydržoval milenky,atp. ! Bóóóže můj, já bych byla raz dva hotova s takovými rádoby " státniky"! Do smrti by je přešla chuť na všechno! .... Je až neuvěřitelné, čeho všeho jsou tito "lidé" schopní v dnešní době udělat !!!

delavar ( 9. března 2011 20:12 )

Predpis vyslovene hovorí,že pilot,vodič a lebo kapitán lode má byť veselý a zhovorčivý.....porušil niečo?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud