Čtvrtek 27. ledna 2022
Svátek slaví Ingrid, zítra Otýlie
Zataženo, déšť se sněhem 4°C

Zachránila děti před psy, ti jí roztrhali štěně

Ilustrační foto
Ilustrační foto  (Autor: ČTK)
Autor: mivr - 
20. února 2011
18:47

Velmi statečně se zachovala Sam Thomas (34) z Británie. Na její zahradu vběhli dva rozvzteklení psi a chystali se zaútočit na její děti. Matka duchapřítomně sebe i dcery zabarikádovala v obýváku. Útok bohužel nepřežilo jejich štěně. Rozběsnění psi se na něj vrhli a roztrhali ho.

Sam Thomas, matka čtyř dětí, projevila velkou odvahu. Na její pozemek, kde si zrovna hrály její dcery Harmony (12) a Vanessa (9), v Bordesley Green nečekaně vběhli dva psi. Holčičky utekly do domu a matka se za nimi snažila zavřít dveře. To se jí povedlo až v obýváku. Zuřiví psi se vrhli na jejich devítiměsíční štěně Miku, které už bohužel nedokázala zachránit.

Statečný manžel

„Já i děti jsme byli v šoku. Našeho pejska jsem milovala, ale musela jsem se rozhodnout, zda ochráním děti nebo jeho. Děti křičely. Slyšely, jak Mika kňučí,“ popisuje situaci Sam.

„Děti za mnou běžely ze zahrady a říkaly, že se tam dostali dva černí psi. Vypadali agresivně, tak jsem vzala děti dovnitř zadními dveřmi. Psi běželi za nimi a já skoro nezavřela dveře, protože už na ně tlačili. Mika byl v kleci na chodbě. Snažila jsem se zabarikádovat sebe a děti v obýváku. Psi se vrhli na klec a roztrhali Miku,“ vypráví prožitý horor statečná matka.

Její manžel byl zrovna v práci v Birminghamu. „Myslím, že kdyby tam nebyl Mika, pokusili by se ze všech sil vrhnout na děti. Manžel se vrátil chvíli předtím, než přijela policie. Snažil se je odehnat motyčkou, ale začali na něj útočit. Nějak se mu ale podařilo dostat je od Miky,“ pokračuje Sam.

Zaútočili i na psovoda

Štěněti už ale nebylo pomoci. Od zuřivých psů mělo sedmdesát poranění, na jejichž následky zemřelo. Psi poranili i přivolaného psovoda. Muž měl vykloubené rameno. Psi se nakonec podařilo odchytit a uklidnit.

„Nemám ponětí, jak se dostali do zahrady a nikdy předtím jsem je neviděla. Neměli obojky a byli úplně šílení. Manžel pak mluvil s jejich majitelem. Byl to mladý kluk a prý jediný problém je, že jeho psi nemají rádi jiné psy,“ říká Sam. Pitbull teriér a Staffordský teriér jsou momentálně v péči odborníků, kteří vyšetřují, proč zaútočili.

Další videa