Neděle 20. září 2020
Svátek slaví Oleg, zítra Matouš
Polojasno 22°C

Ostuda: Češi kradli v Německu okapy z kostelů

Ilustrační foto  (Autor: ARCHIV )
Autor: ČTK, mivr - 
27. ledna 2011
22:04

Další čeští zloději byli odhaleni v sousedním Německu. Muž a žena z Teplic jsou obviněni z až padesáti případů krádeží mědi. Zadrženi byli v úterý, když v jejich autě nalezli policisté téměř 50 kilogramů měděných okapů, které údajně pocházely z několika míst v saském regionu. Zloději neváhali krást ani z kostelů.

V úterý večer v Altenbergu zadržela místní policie dvojici českých občanů podezřelých z až 50 případů krádeží mědi na území německé spolkové země Sasko. Zloději byli až do středečního odpoledne vyslýcháni, ale pak byli propuštěni na svobodu.

Podle německých médií jde o osmadvacetiletou ženu a o rok staršího muže z Teplic. Na jejich konto připisuje policie až padesát krádeží mědi v Saském Švýcarsku, ve východním Krušnohoří a v oblasti kolem města Freibergu.

Všímavý svědek

Za zadržení dvojice, kterou měla podle svého mluvčího Lutze Teistlera už delší dobu na mušce, vděčí místní policie jistému všímavému obyvateli města Dippoldiswalder. Před úterní devátou hodinou večerní si tento svědek všiml dvojice lidí, kteří se snažili odtrhnout okapové roury z jednoho domu. Počínání uvedené dvojice připadlo svědkovi velmi podivné, proto zavolal policii. Podezřelí už tou dobou z místa odjeli, stopy pneumatik ale ve sněhu vedly na silnici do Altenbergu.

Tam také dvojici z Čech zadrželi příslušníci z hlídkového vozu spolkové policie. Na autě chyběla jedna z poznávacích značek, kterou zloději ztratili při předcházející krádeži v Glashütte. Z tamního kulturního domu byly odcizeny měděné okapové roury v hodnotě kolem 600 eur (zhruba 14.500 korun).

V Saském Švýcarsku v minulých týdnech výrazně přibylo případů krádeží mědi, řada z nich nesla podle saského deníku pracovní rukopis české dvojice zadržené v Altenbergu. Měděné okapy mizely například i z kostelů v různých obcích.

Muž a žena se tak po zlodějích médii přezdívaných Bonnie a Clyde stali další "dvojkou", která kradla v Německu.

zirafa ( 28. ledna 2011 13:26 )

z Teplic je to do Němec co by kamenem dohodil.....tak proč by si naši snědí spoluobčané, kterých je tu jako much, neudělali výlet?.......

olesja ( 28. ledna 2011 11:46 )

Po loňských lijácích se jim nedivím, ale že si dovolili krást je z kostelů je nehoráznost!!!

siroky11 ( 28. ledna 2011 10:05 )

Cikáni - proč se bojíš zloděje nazvat pravým jménem? Cikán je normální označení rasy, jako je Čech, Rus, atd. Jenom někteří bulíci to nazývají Rom, protože Cikán si svou pověst "ušpinil" a stydí se za to , že je Cikán!

husqarnowicz ( 28. ledna 2011 05:32 )

Byli to skuteční Češi nebo jen ti s českými pasy či občankami? Tak důležitou věc nám zatajují. Takhle nevím,mám-li se za Čechy stydět nebo ne. Je to podobné,jako když při nějaké trestné činnosti načapou Kosovské Albánce (ti byli a jsou u nás obzvláště chráněni a hýčkáni), to jsou z nich zase obratem občané bývalé Jugoslávie. Kde je potom právo veřejnosti na pravdivé informace,které zaručuje zákon?

japome ( 28. ledna 2011 05:00 )

Když u nás už není co ukrást tak musí za hranice né?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud