Pondělí 29. května 2023
Svátek slaví Maxmilián, zítra Ferdinand
Polojasno 23°C

Masakr v Moskvě: 35 mrtvých, zraněná je slovenská herečka

Video se připravuje ...
Autor: ČTK, oj - 
24. ledna 2011
17:25

Krvavý útok otřásl Ruskem! V nejrušnějším moskevském letišti Domodědovo explodovala silná nálož. Tragédie, kterou podle agentur způsobil sebevraždený terorista, si vyžádala nejméně 35 mrtvých a 150 zraněných. Do nemocnice musela se zraněním i slavná slovenská herečka Zuzana Fialová (36, Obsluhoval jsem anglického krále), kterou doprovázel kolega Luboš Kostelný (29, Rebelové).

"Stalo se to jen pár metrů od nás a bylo to hrozný. Zuzku to odhodilo na zem. Nevím, co mám k tomu říct. Konečně teď jedeme na ambasádu,“ popsal výbuch na letišti herec Kosteľný.

„Zuzana je teď už v pořádku. Je zraněná, ale tak, že není v ohrožení života. Měla roztržené ucho a šrapnel po žebrem. Ošetřili ji a všechno je v pořádku,“ dodal Kosteľný, který Fialovou doprovázel na návštěvě Moskvy. "Byla v obrovském šoku a plakala,“ doplnil hereččin kamarád Patrik Pašš.

Nálož naplněná údajně střepinami explodovala v pondělí v půl třetí odpoledne v prostoru pro manipulaci se zavazadly. Tragédie na největším moskevském letišti, které se po výbuchu zaplnilo štiplavým kouřem, si vyžádala přes 35 mrtvých a na 150 raněných.

"Právě jsme šli k východu, když přišla ta strašná exploze. Jenom jsem si stašil pomyslet, panebože, to je bomba a všude kolem propukla masová panika," popsal situaci krátce po výbuchu britský turista Mark Green, který podával láhev vody zakrvácenému ruskému muži, jehož tvář byla zčernalá sazemi.

Teroristický útok v Moskvě zabil nejméně 35 lidí. Přes sto jich bylo zraněno Teroristický útok v Moskvě zabil nejméně 35 lidí. Přes sto jich bylo zraněno | Reuters

Podle agenturních zpráv mohou být počty zraněných a mrtvých ještě vyšší – některé zdroje totiž hovořily až o sedmdesátce mrtvých. Na letiště přijely po explozi dvě desítky vozů záchranné služby, které odvážely zraněné do moskevských nemocnic. Zasahovaly také dvě speciální jednotky ruského ministerstva pro mimořádné situace. Přílety i odlety na Domodědovu, které je s více než 20 miliony ročně odbavených cestujících největší ze tří letišť v Moskvě, byly odkloněny na jiná místa.

O situaci byl rovněž informován předseda ruské vlády Vladimír Putin. Exploze zasáhla letiště krátce po přístání strojů mimo jiné z New Yorku, Dubaje, Moskevská policie byla uvedena do stavu pohotovosti, zvýšila se ostraha dalších dvou letišti Šeremeťjevo a Vnukovo a stanic moskevského metra.

797997:gallery:true:true

anelam ( 25. ledna 2011 13:48 )

zabrzdi-odtud zas přichází mráz

kudlankabezbozna ( 25. ledna 2011 12:37 )

Když budu teda hledat od nás hooodně na západ, dojdu do Moskvy - to tím bylo myšleno?

anelam ( 25. ledna 2011 09:55 )

násilí plodí další násilí,měli by jste se ptát spíše proč?I Veškrna schválil letecký útok na Jugoslávii-píši to zjednodušeně,tam také umírali civilisté.Příčina je někde jinde-hledejte hodně na západ.....

jakub-moravec ( 25. ledna 2011 04:19 )

pro agrafa:

jakub-moravec ( 25. ledna 2011 04:17 )

golf33 - nerouhejte se! Mohou tady být i věřící, šaška už máme, je to přece Havel.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa