Bývalý papež Jan Pavel II. bude blahořečen, uznali mu zázrak

Papež Jan Pavel II. uzdravil ženu z Parkinsonovy choroby a bude blahořečen  (Autor: abl)
Autor: ČTK, mivr - 
14. ledna 2011
20:58

Bývalý papež Jan Pavel II. bude blahořečen letos 1. května. Jeho nástupce Benedikt XVI. v pátek podepsal dekret, jímž oficiálně uznal zázrak, který byl jeho předchůdci přisouzen. Vyléčil jednu řádovou sestru. Velkou radost mají hlavně Poláci, krajani zesnulého papeže.

Blahořečení Jana Pavla II. se uskuteční v rekordně krátké době po jeho smrti. Tuto nebývalou rychlost vysvětlil Vatikán tím, že se již za svého života, ve své smrti i po ní těšil pověsti jako svatý. Obvykle bývá proces blahoslavení zahájen zhruba pět let po smrti.

Ve středu Vatikán uznal zázrak, který minulý týden prohlásila za prokázaný lékařská komise. Uzdravil totiž francouzskou řádovou sestru Marii Simon-Pierre, která trpěla Parkinsonovou chorobou. Touto nemocí trpěl i Jan Pavel II.

Zesnulého papeže ocenil i kardinál Miloslav Vlk: "Všichni, kdo ho znali, tak viděli, že to byl muž obrovské víry. Byl to muž modlitby, stále s růžencem v rukou. A byl to muž kříže, který i utrpení a nepřátelství nesl opravdu jako kříž. Když byl nemocný, už v závěru svého života, často v médiích se objevovalo, proč se papež nevzdá svého úřadu, když je tak nemocný. Ale já jsem byl přesvědčen, že papež i tuhletu věc má prohovořenou s bohem. Celý svět byl pak na nohou a dlouhé velké procesí kolem rakve ve dne v noci několik dnů, to všechno bylo jako jakési takové znamení. Ty zástupy volaly: 'Santo subito', 'Svatý hned'. Tohleto byla známka, že ten papež v očích věřících a v očích světa je viděn jako světec, jako člověk svatého života."

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

rezacek ( 11. února 2013 15:55 )

Včera jsem se tak zrychtoval, že to byl zázrak, že jsem trefil domů. A druhý zázrak, že jsem se nepoblil. Neměl bych být svatý?

golf33 ( 15. ledna 2011 23:12 )

Církve, ať už katolická, nebo nějaká jiná je jen banda tupých lidí, kteří jen plní rozkazy pedofilních kněží a nedodržují to, co sami hlásají. Všichni se ohánějí desaterem a nikdo ho nedodržuje. Farářii a spol. jen natahují ruce, na platy jim dává stát a oni si jen užívají života a chrápou jako že s kuchařkama. Církve odjakživa vraždili ve svůj prospěch, vedli a vedou války, jsou to jen a jen fanatici. Zakázat a zrušit.

duality ( 15. ledna 2011 10:05 )

Církev se zasekla právě ve středověku.

siroky11 ( 15. ledna 2011 10:05 )

Pokud by byl tak "zázračný", proč nevyléčil více lidí? Zřejmě se jednalo o nějakou náhodu a "svatouškové" se z toho nyní mohou poprdět a hned každou kravinu využijí k propagaci své církve, aby zakryli aféru s przněním mladých chlapců.

edrig ( 14. ledna 2011 23:07 )

Příjemný,vzdělaný a především lidský.Ale to blahořečení a zázrak by spíš patřilo do středověku,včetně komise která to hodnotila.Podobné komise kdysi rozhodovaly,kolik andělů se vejde na hrot jehly.Nejsme již trochu dál ?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud