Úterý 27. února 2024
Svátek slaví Alexandr, zítra Lumír
Oblačno 11°C

Ardi (2) absolvoval odvykací kúru: Už si nezapálím!

V půli srpna se Ardiho stav zhoršil natolik, že musel být hospitalizován
V půli srpna se Ardiho stav zhoršil natolik, že musel být hospitalizován  (Autor: Profimedia.cz)
Autor: INT, jen, Krvs - 
3. září 2010
23:33

Celý svět obletěly před časem záběry malého chlapce, který s požitkem kouří jednu cigaretu za druhou. Baculatý Indonésan Ardi (2) dokázal ještě nedávno bez problému vykouřit čtyřicet cigaret denně! Chlapečkovo zdraví se ale rychle zhoršovalo, až musel být Ardi hospitalizován. Po týdnech léčení se mu teď podařilo s kouřením konečně přestat!

Malý Ardi začal kouřit, když mu bylo osmnáct měsíců. Neustále zlobil, a tak se jeho rodiče snažili ho cigaretou uklidnit. Batoleti se ale neřest zalíbila a postupně dokázal vykouřit až dvě krabičky denně! Cigaretu skoro nedal z ruky.

Zdravotní problémy

To se ale rychle začalo podepisovat na jeho zdraví. Ardi ztloustl a začal mít potíže se srdcem. Zatímco hochův otec, obchodník s rybami Mohammed (30), tvrdil, že chlapec přece vypadá zdravě a kouření mu neškodí, Ardiho matka Diana (26) se hošíka snažila cigaretám odnaučit. Marně.

„Když nedostal svých čtyřicet denně, spustil povyk a začal mlátit hlavou do zdi,“ popsala Diana chlapcovy děsivé abstinenční stavy. Hochova neřest navíc stála rodinu asi 3000 korun denně. Průměrný výdělek v Indonésii je ale 2000 Kč. Úřady proto nabídly Ardiho rodině podporu a dokonce jí slíbily auto, ovšem pouze v případě, že chlapec kouřit přestane.

Odvykací kúru nakonec úspěšně absolvoval

Ačkoliv se mu podařilo kouření omezit na jednu krabičku denně, úplně abstinovat nedokázal. Nakonec musel být Ardi v půli srpna kvůli zdravotním problémům hospitalizován. Ačkoliv zpočátku plakal a křičel, nakonec malý chlapec odvykací kúru úspěšně absolvoval. Teď se cigarety ani nedotkne.

Z Ardiho tak bude konečně normální dítě, které si může hrát se svými vrstevníky. Zatím si s ním totiž kamarádi kvůli oblakům tabákového kouře moc hrát nechtěli…

V jedné ruce hračku, ve druhé cigaretu a neustále bafal. To už je minulostí V jedné ruce hračku, ve druhé cigaretu a neustále bafal. To už je minulostí | Profimedia.cz

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

ales1 ( 4. září 2010 21:06 )

spíš jeho fotrovi, ne?

repro ( 4. září 2010 11:52 )

Napište radši jaký druh odvykací kůry to byl.

Zobrazit celou diskusi