Pátek 1. března 2024
Svátek slaví Bedřich, zítra Anežka
Oblačno 11°C

Šílený střelec ze Slovenska: Se zbraní útočil už dříve!

Autor: Čas.sk, rvs - 
2. září 2010
19:00

Zastřelil sedm lidí, potom ho do hrudníku zasáhla policejní střela a nakonec se sám střelil do hlavy. Ľubomír Harman (†48) ale se zbraní v ruce útočil už dříve!

Podle informací slovenského deníku Nový Čas Harman už v roce 1993 napadl s nožem v ruce muže, kterého se tak snažil přinutit ke splácení půjčky, za kterou byl ručitelem. Soudně trestaný ale nakonec nebyl.

V legálním držení měl šest zbraní, od roku 2005 také samopal. Ten musí být pro soukromé držení podle zákona upraven tak, aby se z něj dalo střílet pouze jednotlivě, nikoliv v dávkách. Podle svědků ale Harman v dávkách po svých obětech střílel. Jak to bylo ve skutečnosti, odhalí až expertíza.

Člen Klubu vojáků v záloze

Podle původních zpráv byl Harman bývalý voják. Ve skutečnosti byl ale pouze několik let členem Klubu vojáků v záloze a sportovní střelba patřila mezi jeho velké koníčky. V klubu se zúčastňoval střeleckých soutěží a schůzí, dokonce se přátelil i s předsedou klubu. Nikdy se údajně neprojevoval nijak neobvykle. „Nikdy se nesvěřil, že by měl problémy se sousedy, ani nikdy nebyl agresivní,“ řekl slovenský policejní prezident Jaroslav Spišiak.

Místo činu je poseté projektily

Podle policejního prezidenta zastavila šíleného střelce Ľubomíra Harmana patnáctá střela z policejního samopalu. Podle policejních fotek to vypadá, že Harman ze své zbraně vystřílel obrovské množství nábojů. Celý chodník u bytovky je totiž doslova posetý projektily.

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

broucajz ( 2. září 2010 22:35 )

"Podle policejních fotek to vypadá, že Harman ze své zbraně vystřílel obrovské množství nábojů. Celý chodník u bytovky je totiž doslova posetý projektily" Projektily nebo nábojnicemi? Zase pisálek!

cyrilko ( 2. září 2010 19:17 )

Aj na tejto fotografii je vidieť, že polícia klame. Tvrdí, že útočníka zasiahla smrtelne do hrude a on sa následne strelil do hlavy. Hrudník zasiahnutý nemá, je tam len škvrnka krvi z hlavy a zakrvavený klín od krvy z previsnutej hlavy.Pri zásahu hrudníku by mal šaty premočené krvou a to nemá.

Zobrazit celou diskusi