Pondělí 22. dubna 2024
Svátek slaví Evženie, zítra Vojtěch
Oblačno 7°C

Zachráníme tučňáky? Ne! Dáme jim další!

Košicím zbyli tři tučňáci z dvanácti. Díky plzeňské zoo má ale už nyní o dva víc.
Košicím zbyli tři tučňáci z dvanácti. Díky plzeňské zoo má ale už nyní o dva víc.  (Autor: Čas.sk)
Autor: Kateřina Kycltová - 
18. května 2010
06:00

České zoologické zahrady zřejmě soutěží v tom, která pošle do Košic více tučňáků. Ať to stojí, co to stojí. Po brutálním atentátu několika teenagerů na jednoho z opeřenců se pražská zoo rozhodla neposílat další zvířata. Jenže Košice bez tučňáků nezůstanou! Věnuje je pro změnu zoo z Plzně...

Středeční hra »kdo sejme kamenem tučňáka« několika teenagerů v košické zoo nenechala chladným ředitele pražské zoo Miroslava Bobka.

,,Chci pro zvířata to nejlepší a je zjevné, že to v košické zoo nemají,“ řekl Bobek poté, co vyplula na povrch více než podivná série úmrtí těchto ptáků. Kromě ukamenování se už před časem několik tučňáků otrávilo a jeden se dokonce utopil! Ředitel Bobek dokonce zvažoval, že si pro přeživší hrdiny osobně dojede.

Jenže k tomu nedojde. Do košické zoo totiž právě přicestovali další dva ptáci, tentokrát z Plzně. ,,Vzhledem k tomu, že do Košic přibyli dva noví mladí ptáci z jiné zoo, tak by bylo nešetrné pražské odebrat,“ tvrdí. Nyní je tedy v zoo pět opeřenců. Čtyři samičky a jeden sameček.

,,Reakci pražské zoo neposílat k nám další tučňáky respektujeme,“ uvedl ředitel zoo v Košicích Štefan Kollár. Nyní prý hodlají podávat trestní oznámení na doposud neznámé pachatele. Zatím se ví pouze to, že jich bylo sedm a že to byly převážně dívky.

Důvod, proč se rozhodla plzeňská zoo poslat do Košic další tučňáky, se Blesku nepodařilo zjistit. Tak kdy přibudou další otrávení, ukamenovaní nebo utopení ptáci?

znojmacka ( 18. května 2010 13:02 )

to bl.bců ve funkcích je taky jak nas.ráno a přesto nikdo nevydá tyhlety postižený ředitele ZOO ( všechny 3 ) taky k ukamenování. Bohužel, je to protiprávní jen u lidí, ale bohužel tučňáci a zvířata obecně jsou vlastně jenom věc, že.

znojmacka ( 18. května 2010 13:00 )

e.44, přesně, pouze vyhrožoval a záminka se mu hodí. Nevím, jestli tuší, jak je teď trapnej. A o ředitelovi z Plzně ani nemluvě, ten je ke všemu ještě asi i bl.bej. Nový zvířectvo do koš. ZOO až po novým ředitelovi a rozhodně snad se zkušební dobou- četnosti úhynu zvířat. Jakkoliv by se to vymykalo z normálu a přirozenosti, tak osobně i se zaměstnanci cvakat škody- to by je lemplovství, anatož záměrnýmu utrácení zdr. mláďat nejlíp odnaučilo.

e.44 ( 18. května 2010 11:20 )

by se měli léčit, jelikož nikdo normální by neposlal žádného ptáka ani zvíře vědomně na smrt. A vypadá to, že řediteli Pražské Zoo je každá záminka dobrá, aby si pro ty zbylé tučňáky do Košic nemusel osobně dojet, jak s tím původně vyhrožoval.

smrk ( 18. května 2010 10:07 )

Próóóč - tučňáků je prý jak n.a.s.r.á.n.o. - tak proč je nedat čobolům ať je potlučou néé ????

siroky11 ( 18. května 2010 08:42 )

Kdepak jsou asi zalezlí ? Měli by se zaměřit na jednání plzeňské ZOO a v případě opět nějakého malérů "u Bačů", brát ředitele ZOO v Plzni k zodpovědnosti, třeba i soudně.

Zobrazit celou diskusi