Úterý 23. dubna 2024
Svátek slaví Vojtěch, zítra Jiří
Zataženo, déšť 7°C

VIDEO: Šikanovali ho tak, že téměř oslepl

Autor: Nový Čas, jos - 
9. dubna 2010
13:41

VIDEO: Šestnáctiletý mladík studující v Bratislavě zažil strach o holý život. Spolužáci ho mlátili, řvali na něj, že ho zabijí, a vše si natáčeli na kameru mobilního telefonu.

Video  Šikanování si násilníci nahrávali na mobil  - Nový čas
Video se připravuje ...

Mladíka (16) z Pezinku, který studuje v Bratislavě na Střední odborné škole pro postižené, bez příčin na internátu brutálně napadli spolužáci Jozef P., Milan G. a Pavol P.. Do drobného chlapce kopali, i když plakal a prosil je o milost. Jeden z nich si celé to zvěrstvo natáčel na mobil. Útočníky už vyloučili z internátu a navíc se celým činem zabývá slovenská policie.

Jak probíhalo mučení?

Do chlapcova pokoje vtrhli asi před měsícem ve večerních hodinách tři studenti a začali ho surově bít. "Kopali mě do břicha a do zadku. Drželi mě na posteli, leželi na mně a mlátili mě pěstmi. Navíc na mě plivali," řekl vystrašený mladík novinářům z Nového Času.

Násilníci ho bili, přestože usedavě plakal a odevzdaně je prosil o milost. Zranění si po útoku léčil déle než týden. Chlapec je lehce zrakově postižený a kdyby mučení trvalo o pár minut déle, přišel by nejspíš o zrak definitivně. Po incidentu se hoch zamkl na záchodě a volal rodičům. Ti pak podali trestní oznámení.

Policie šikanu vyšetřuje

"Věc jsme vyhodnotili jako přestupek proti občanskému soužití a předali k prošetření na obvodní úřad," řekla policejní mluvčí Tatiana Kurucová. Mladíci, kteří hocha napadli, patří mezi dlouhodobě problémové žáky. Rozhodně to nebyl jejich první prohřešek. "V minulosti se dopustili různých přestupků, po incidentu jsme je nyní vyloučili z internátu. Další kroky učiníme, až policie dokončí vyšetřování," sdělila ředitelka školy Jana Chromíková.

milo ( 20. dubna 2010 08:06 )

Šikana tu byla, je a bude....a je to je to jenom na výchově rodičů jaký děti si vychovají...když si neumí doma udělat pořádek, tak se nedivim že si ti smradi pak dělají co chtějí...nechápu, proč když ti parchanti neměli za sebou jen jeden přestupek, tak proč je na ten internát vůbec brali? Já osobně bych je do normálních škol vůbec nepouštěla a otevřela školu jen pro agresivní smrady, co si musí léčit své komplexy srabácky na slabších jedincích ( a vedlo by se to tam jak ve vězení, když k tomu rostou už od malička, tak ať si na to prostředí zvykají )...to by mě pak zajímalo, kdo by v těch "zvláštních" školách pro agresivní děti, šikanoval a kdo by byl šikanován...takový individua bych mezi normálně myslící děti vůbec nepouštěla, a jakmile by se projevila agresivita, hned s ním do zvláštní školy aby mu svitlo....jinak se šikany na slabších nikdy nezbavíme...

srabundira ( 10. dubna 2010 21:27 )

co to plácáš chytrolíne

srabundira ( 10. dubna 2010 21:26 )

a já

srabundira ( 10. dubna 2010 21:25 )

také

srabundira ( 10. dubna 2010 21:24 )

Zobrazit celou diskusi