Bezdomovec: Za plechovky dostal desítky milionů!

Takto vypadal nejbohatší bezdomovec před rokem  (Autor: Tommy Schönstedt)
Autor: INT, pal - 
3. dubna 2010
08:20

Švédský bezdomovec Curt Degerman skoro celý svůj život sbíral plechovky. Ukázalo se to jako poměrně výnosný koníček. Po své smrti zanechal jmění téměř 30 milionů!

Město Skellefteå v Severním Švédsku několik desítek let ukrývalo zřejmě nejbohatšího bezdomovce na světě. Curt Degerman žil až do svých 60 let na ulici a skoro 40 let si své skromné životbytí obstarával pomocí sběru plechovek. Jak je možné, že se dostal k takovým penězům? Lidé, kteří Degermana znali říkají, že i když se živil jídlem z popelnice a nekupoval si nové oblečení, tak peníze, které si vydělal sběrem investoval na burze.

A právě pro obchodování s cennými papíry měl muž bez domova zřejmě paradoxně talent. Ke konci svého života měl ve svém vlastnictví akcie v  hodnotě 20 milionů korun a dalších 7 milionů ve zlatých cihlách. Podle Degermanových příbuzných chodil ve svém volném čase do knihovny číst denní tisk, kde sledoval především finanční rubriky.

Curt Degerman podlehl ve svých 60 letech infarktu. Jeho jmění zdědí nejbližší příbuzní, který s ním v posledních chvilkách života stýkali. Tedy jeho dva nejbližší bratranci

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud