Ostrov Madeira: 38 mrtvých v dešti

Madeira se topí v dešti  (Autor: ČTK)
Autor: ČTK, jos, shp - 
21. února 2010
20:10

Portugalský ostrov Madeira byl vždy hojně navštěvovanou destinací. V letních měsících tam jezdily i desítky Čechů. Teď ale vypadá jako bájná Atlantida ve svých posledních dnech.

Nejméně 38 mrtvých a 101 zraněných si vyžádaly lijáky a vichry, které ostrov postihly. „Budeme pokračovat v hledání těl. Očekáváme týmy, které mají pracovat v terénu,“ řekl tajemník pro sociální věci na ostrově Francisco Ramos. Vláda se rozhodla vyslat na ostrov letadlo se záchranáři, skupinou potápěčů a týmem lékařů. Češi na ostrově měli štěstí. Náš zastupitelský úřad v Portugalsku ani konzulát na Madeiře neobdržel informace o tom, že by byli mezi oběťmi. České ministerstvo zahraničí vydalo varování, ať naši občané

Počet obětí oznámila agentura AFP s odvoláním na portugalské vládní zdroje. Přívalové deště mají na svědomí také nejméně 60 zraněných. Mezinárodní letiště v madeirské metropoli Funchal je uzavřeno.

Zatím nejsou informace o tom, že by mezi oběťmi počasí byli Češi. "Do této chvíle se k nám nedostaly žádné zprávy o problémech občanů České republiky na ostrově Madeira, situaci ale budeme i nadále monitorovat,“ řekl pro server tn.cz mluvčí ministerstva zahraničí Filip Kanda.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud