Důchodce pohřbili zaživa! Hrobník mu nahmatal tep!

Tento muž utekl hrobníkovi z lopaty! Doslova!  (Autor: Foto Fakt)
Autor: ČTK, pes - 
26. ledna 2010
20:28

Ještě než se nad Polákem Józefem Guzym naposledy zavřelo víko rakve, požádala jeho rodina, zda si může ponechat cennosti, se kterými měl být pohřben. Když se však hrobník k 76letému důchodci sehnul, nahmatal slabý puls.

Po bližším prozkoumání se zjistilo, že Guzy stále dýchá, informoval dnes na internetu britský deník The Times. Lékař muže prohlásil za mrtvého hned na místě, kde se zhroutil.

Muž zkolaboval nedaleko Katovic na jihu Polska ve stodole, kde chová včely. Podle mluvčího regionální služby rychlé záchranné pomoci nejevil známky života. "Zkušený lékař s kvalifikací v resuscitaci zjistil, že pacient nedýchá, nemá srdeční tep a tělo vychladlo, což jsou vše charakteristiky úmrtí," uvedl mluvčí podle The Times.

Hrobník, bývalý horník Darius Wysluchato, který se kdysi naučil základy první pomoci, říká, že se tepny na krku dotkl náhodou. "Zkontroloval jsem to znovu a zakřičel 'má puls'. Můj pomocník to zkontroloval také. Nahnul jsem se blíž a mohl jsem poznat, že stále dýchá," řekl.

K hrobníkovi přijela stejná záchranka, kterou příbuzní zavolali dříve k zhroucenému Polákovi. Muže převezli na jednotku intenzivní péče. Po týdnech léčby je zpět doma a hrobníkovi, který mu zachránil život, už prý poděkoval. "Dal jsem mu hrnec medu. Byla to první věc, kterou jsem udělal, když jsem se dostal z nemocnice," řekl Guzy.

Lékaři v Katovicích záležitost popsali jako případ takzvaného odloženého oživení (suspended animation). Údajně se s ním setkali poprvé.

neptun ( 10. června 2010 12:50 )

V každém případě by bylo dobré před uzavřením rakve každého nebožtíka ještě řádně zkontrolovat. Je jasné, že stav podobný smrti může nastat na dobu přechodnou. Je to něco jako zkušební pracovní poměr.

neptun ( 10. června 2010 12:46 )

Podobné případy většinou nelze vysvětlit bez nějaké paranormální teorie. Většinou se jedná o odchod duše z těla a její znovunavrácení. Tělo je funkční ze tří možných důvodů, které se většinou kombinují: 1) Nachází se v jakémsi minimálním automatickém režimu podobném zimnímu spánku 2) Nachází se v hlubokém stupni změněného vědomí (v podstatě jde o hypnotický stav 4. stupně dle Kafky) 3) Duše při návratu dokáže paranormálně zregenerovat určité narušené struktury mozku, srdce aj.

rikikina ( 27. ledna 2010 10:51 )

Jo není nad dobrého doktora-ku!Tý sebrat diplom a nechat jí tak maximálně vytírat schody!

drobek ( 26. ledna 2010 22:26 )

To byl rekvalifikovaný natěrač na doktora.Kdysi používali ve sporných případech zrcátko.Když se orosilo,potenciální neboštík žije!!!I rakve se zvonkem měly své plusy.Dnes pro odlehčení důchodového fondu se pohřbívá zaživa.

djaba ( 26. ledna 2010 20:15 )

Jeden starý hrobník u nás v jedné hospodě tvdil , že se mu dvakrát za život stalo , že slyšel při pohřbu z rakve jakési ťukání a hlas .Když však prý viděl na pozůstalých , aby už konečně rozloučení skončilo , nechal to být.Říkal , že prý potom tak rychle zaházel hrob , jako nikdy.Je - li to pravda , nevím i ten hrobník už také zemřel.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud