Papež odpustil ženě, která ho srazila na zem

Papeže Benedikta XVI. napadla během Půlnoční mše údajně duševně nemocná Susanna Maiolo
Autor: ČTK, brum - 
13. ledna 2010
13:50

Vatikán oznámil, že se papež Benedikt XVI. setkal se Susannou Maiolo, která jej před půlnoční mší ve Vatikánu srazila na zem, a odpustil jí.

Pětadvacetiletá Švýcarka italské národnosti přeskočila před půlnoční mší 24. prosince ve Svatopetrské bazilice bezpečnostní zábradlí oddělující věřící od procesí kněží a vrhla se na papeže, kterého srazila k zemi. Papeži se nic nestalo a mši odsloužil.

Video z incidentu uvidíte ZDE.

Žena byla hospitalizována na psychiatrické klinice nedaleko Říma, kde je prošetřován její duševní stav. Personálu kliniky řekla, že prý chtěla papeže pouze požádat o pomoc pro nejchudší ve světě.

Papež se již krátce po incidentu o stav Maiolo zajímal a vyslal za ní svého osobního tajemníka, biskupa Georga Gaensweina, aby jí tlumočil jeho pozdravy.

Při incidentu utrpěl vážné zranění francouzský kardinál Roger Etchegaray, který si při pádu zlomil krček stehenní kosti.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

c3rb3r0s ( 14. ledna 2010 09:13 )

To je ale kráva, teď půjde do pekla

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud