Spolužáci o střelci z univerzity: Vždycky byl divný!

Student na fotografii je obětí šíleného střelce v maďarském Pécs.  (Autor: Foto EPA)
Autor: ČTK, val - 
27. listopadu 2009
11:01

Bláznivý student farmacie, který ve čtvrtek zastřelil jednu osobu a další vážně zranil, byl podle studentů uzavřené povahy, choval se podivně a měl s nimi velmi špatný vztah!

Tragédie, která se odehrála na univerzitě v jihomaďarském městě Pécs začíná pomalu nabírat jasnější obrysy. Šílený střelec byl údajně velmi uzavřený a se studenty neměl dobrý vztah. Nepříznivou roli údajně mohly sehrát i problémy s alkoholem.

Nedávno se navíc nepohodl se třemi kolegy, s nimiž udržoval občasný kontakt. Zastřelený student prý patřil k oné trojici.

Nedávno se také nepohodl se třemi kolegy, s nimiž udržoval občasný kontakt. Zastřelený student prý patřil k oné trojici.

Obětí jeho střelby je devatenáctiletý spolužák, mezi vážně zraněnými je student, pracovník laboratoře a uklízečka. Podle policejní mluvčí Bernadetty Bojtorové je devatenáctiletý student v kritickém a další dvě osoby ve vážném stavu.

Střelba ve škole: Jeden mrtvý a tři zranění!

Útočník po střelbě opustil budovu a vběhl do nedaleké kliniky, odkud zavolal policii. Té se pak vzdal. Byl zatčen do dvaceti minut po činu.

Tragédie v Maďarsku. Student zastřelil svého spolužáka a další vážně zranil.Tragédie v Maďarsku. Student zastřelil svého spolužáka a další vážně zranil. | Foto ČTK

Ildikó Konrádová, která ve výzkumném institutu pracuje, vypověděla, že slyšela několik výstřelů. Poté viděla, jak z budovy vyběhla studentka, která křičela, že jeden ze spolužáků ve škole střílel.

Na místo tragédie přicestoval ministr školství István Hiller spolu s ministrem spravedlnosti Tiborem Draskovicsem. Premiér Gordon Bajnai čin odsoudil. Řekl, že vláda podpoří rodinu zastřeleného studenta a všechny tři vážně zraněné osoby.

Útočník je členem místního střeleckého klubu a držitelem zbrojního průkazu. Podle Draskovicse je nyní nutné prověřit a případně i zpřísnit maďarské zákony o držení střelných zbraní.

Ve městě se večer za mrtvého studenta i zraněné konal vzpomínkový obřad se svíčkami. Škola zrušila na pátek studentům farmacie vyučování.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud