U Sumatry se potopil trajekt s více než 200 lidmi!

Trajekt - ilustrační foto.
Autor: ČTK, am - 
22. listopadu 2009
08:03

Indonéský trajekt s více než 200 osobami na palubě se dnes potopil u indonéského ostrova Sumatry. Příčinou havárie bylo pravděpodobně špatné počasí.

"Podle palubního deníku bylo na lodi 213 cestujících a 13 členů posádky, včetně kapitána lodi. Nyní mnoho z nich plave ve vodě a my se snažíme jim co nejrychleji pomoci," uvedl zástupce policie Boy Herlambang.

Indonésie se skládá ze 17.000 ostrovů a trajekty tam patří k hlavním dopravním prostředkům. Ročně při podobných nehodách zahynou stovky lidí, protože lodě nejsou v dobrém stavu a často se vydávají na moře přetížené.

Letos v lednu se u východoindonéských břehů potopil trajekt s 250 cestujícími, z nichž se 22 podařilo zachránit. V prosinci 2006 se mezi Borneem a Jávou převrátil trajekt se 600 osobami a v následujících dnech se podařilo zachránit jenom 250 z nich. O několik měsíců později zemřelo 42 lidí při požáru, který vypukl na jedné z lodí.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud