Lesní požáry v Řecku jsou pod kontrolou

Autor: ČTK, pes - 
25. srpna 2009
15:55

Rozsáhlé lesní požáry, které od pátku ohrožovaly severovýchodní předměstí Atén, jsou už pod kontrolou. Čtenář nám poslal jejich fotografie, které pořídil z letadla cestou z dovolené. Turistických center se rozsáhlé požáry nedotkly.

Situace byla v noci na úterý klidná, oznámil řecký státní rozhlas s odvoláním na hasiče. Za špatnou prevenci proti požárům ostře kritizuje řecké vlády v uplynulých deseti letech úterní řecký tisk.

"Situace se velice zlepšila, v oblasti Atén již není žádný aktivní požár," řekl mluvčí hasičů agentuře AFP. Hasičské sbory nicméně zůstávají v pohotovosti, kdyby se oheň znovu vznítil.Dva požáry dosud hoří asi 70 kilometrů západně od Atén v blízkosti letoviska Porto Germeno, jakož i v jižní části ostrova Evia. Obydlené oblasti nebyly zasaženy a nejsou hlášeny žádné oběti.

Každé léto sužují Řecku stovky lesních požárů. Nejkatastrofálnější následky měly předloňské požáry, které připravily o život 77 osob a zničily 270.000 hektarů porostů.

inteligentquote2009 ( 25. srpna 2009 16:02 )

Dobrý den, momentálně probíhá soutěž o nejchytřejší zemi v Evropě a zúčastnit se může úplně každý! Jak se zúčastnit? Přejděte na tuto adresu: http://cz.iq-test.eu/#9402 a zde už naleznete samotný test. Po vyplnění všech otázek budete znát své IQ a to se započítá i do soutěže! Víte, že zjistit své IQ je otázka několika minut a znalost vlastního IQ může být důležitá pro celý život? Hodně štěstí a správných odpovědí!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud