Šílená Ruska hodila šálek na obraz Mona Lisy!

O tuhle paní se zpěvačky perou
Autor: ČTK, val - 
11. srpna 2009
21:29

Navštívila pařížské muzeum Louvre a na slavný obraz Mona Lisy hodila čajový šálek! Pomatená Ruska byla okamžitě zatčena. Obraz nebyl poškozen jen díky speciálnímu ochrannému sklu. Zprávu přineslo v úterý vedení muzea!

"Incident se udál 2. srpna, tedy v den volného vstupu, kdy je velká návštěvnost. Ta mladá žena vyndala z kabelky šálek a hodila ho přes jiné lidi, kteří si obraz prohlíželi. Šálek se rozbil o pancéřové sklo, které bylo velmi lehce škrábnuto," upřesnilo vedení muzea.

Zmatenou ženu ihned zadržel personál muzea. Byla předána policii a muzeum ji zažalovalo. Podle policie není zadržená duševně v pořádku a byla převezena na psychiatrickou ošetřovnu policejního ředitelství.

Vzhledem k tomu, že muzeum v minulosti zaznamenalo snahy o poškození či krádež slavného díla Leonarda da Vinciho, je Mona Lisa vystavena ve zvláštní místnosti a od roku 2005 chráněna vitrínou z pancéřového skla.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

jack08 ( 12. srpna 2009 20:45 )

Ty jseš taky klon a NEPIŠ VELKÝMI PÍSMENY!

valdis ( 12. srpna 2009 20:01 )

Takovej jako Ty - odborníku !!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud