Alkohol poškodí mozkové buňky za 6 minut!

Alkohol ničí mozek dříve, než se předpokládalo  (Autor: scom)
Autor: INT, shp - 
1. srpna 2009
05:20

Popíjíte často alkohol v domnění, že jeho negativní účinky se projeví až za dlouho? Tak začněte brzdit! Vědci z Heidelberské univerzity v Německu totiž zjistili, že mozkové buňky poškozuje alkohol už šest minut po jeho pozření.

Devastující účinky alkoholu na lidský mozek jsou známé, ale němečtí vědci se rozhodli zjistit, jak dlouho trvá alkoholu dostat se do mozku člověka, kde způsobuje prudké změny. Patnáct dobrovolníků, z toho osm mužů a sedm žen, se podrobilo experimentu, který zkoumal, jak rychle reaguje mozek na alkohol. Všichni účastníci testu dostali sklenice s alkoholem, z nichž pili přes 90 cm dlouhé brčko, zatímco leželi pod mozkovým rentgenem MRI.

I když se obecně má za to, že ženy jsou obvykle citlivější na účinky alkoholu a rychleji se opijí, němečtí lékaři překvapivě došli k závěru, že ženský i mužský mozek reaguje na alkohol v krvi zcela totožně. Jeho negativní účinky přitom působí na ženský i mužský mozek již po šesti minutách od vypití alkoholického nápoje.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

demiro ( 1. srpna 2009 08:47 )

když při informacích o našich politicích a pohledu na ně dostaneme neskutečnou žízeň?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud