Natascha Kampusch získala auto a dům svého únosce

Natasha působila při rozhovoru pro Blesk velmi příjemným dojmem. Sama strávila od svých deseti let osm a půl roku v zajetí únosce. Nyní žije spokojeně v partnerském vztahu a pracuje pro televizi.
Autor: ČTK, brum - 
15. 7. 2009
17:07

Natascha Kampusch získala auto svého únosce Wolfganga Priklopila stejně jako dům, v němž ji duševně narušený pachatel osm a půl roku držel.

Informoval o tom ve středu rakouský deník Österreich s odvoláním na osoby z okolí nyní jednadvacetileté ženy.  Podle agentury APA se majetku svého věznitele ujala proto, aby se nedostal do špatných rukou.

Kampusch požádala o práva na dům ve Strasshofu loni v květnu kvůli obavě, aby se nestal "poutním místem". Spolu s ním nyní získala i vínové BMW 850i, v němž Priklopil 23. srpna 2006 unikal před policií a poté spáchal sebevraždu skokem pod vlak.

"Důvod, proč je převzala, je ten, aby nepřišly do špatných rukou," vysvětlil poradce Kampusch. Plány s domem ani automobilem prý žádné nemá. "Nemá ani řidičský průkaz, takže ho nemůže řídit," poznamenal.

Priklopil tehdy desetiletou Nataschu unesl v březnu 1998 ve Vídni, když šla do školy. Přes osm let ji pak držel ve sklepě svého domu v dolnorakouském Strasshofu. V srpnu 2006 se jí vlastními silami podařilo utéct. Rakouské úřady stále prověřují, zda Priklopil neměl nějakého komplice.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Zobrazit celou diskusi
Další videa