Radar v ČR: Medveděv má pro Obamu připraven plán!

Barack Obama a Dmitrij Medvedev.
5. 7. 2009
10:36

Ruský prezident Dmitrij Medveděv si myslí, že “jeho” Rusko a Spojené státy mohou nalézt rozumné řešení ohledně amerického radaru v Česku, který Moskva důrazně odmítá. Medveděv naznačil možný kompromis uzavřením nové smlouvy o strategických zbraní.

"V poslední době jsem několikrát řekl, že jsme proti rozmístění příslušných sil protiraketové obrany v Polsku a v Česku," řekl ruský prezident.     

Proč tedy najednou takový obrat?

Podle Medveděva je nová americká vláda v čele s prezidentem Barackem Obamou připravena jednat a její postoj není tak razantní jako stanovisko předešlé vlády George Bushe.

"Pokud předchozí americká administrativa zastávala v této otázce velmi neústupný postoj, pak nová administrativa je připravena o záležitosti jednat. Postačí projevit zdrženlivost a schopnost přistoupit na kompromis. Pak se můžeme dohodnout o základním balíku nové smlouvy o strategických útočných zbraních a protiraketové obraně," prohlásil Medveděv.

Barack Obama se chystá navštívit Rusko už toto pondělí a spekuluje se o tom, že bude podepsána rámcová dohoda předznamenávající novou odzbrojovací smlouvu. Již tento předběžný dokument by údajně mohl obsahovat limity pro počty jaderných hlavic, kterými Rusko a Spojené státy disponují.

gogo ( 5. července 2009 12:25 )

si nechat postavit do malého Česka, abychom se stali živým štítem amerických agresivních zájmů, to chce aby politici neměli ani špetku národní hrdosti, fantazie a pudu sebezáchovy. Mohu je ujistit při dnešní kvalitě všech zbraní že je žádný kryt nezachrání a skončí stejně jako my, kteří s úžasem a nevolí sledujeme tuto vysoce nebezpečnou hru. Je nutné si také uvědomit, že po rozpadu Sovětského svazu a zrušení Varšavské smlouvy došlo k výraznému porušení vojenské rovnováhy ve světě. Což je mimořádně nebezpečné a pro Američany lákavé .....

anasyi ( 5. července 2009 12:15 )

je opravdu videt,kam kraci ceska republika.Kdysi mi nekdo rekl,ze ceska republika bude skladkou Evropy.A kde budou vladni ceske republiky,kdyz tihle dva budou jednat o ceske republice.Kdo dal vypoved ceske republice,ze nesmi zasahovat do jednani.Potom je tady dalsi varianta,ze vladni dostali dobre zaplaceno aby delali,ze o nicem nevi,a nechali rozhodovat o narodu nekym jinym.Pak me jeste napadla jedna vec,ze si vladni mysli,ze narod pochopi,ze je pomalinku rozebirana ceska republika.A kdyz to narod pochopi,oni nebudou muset nic vysvetlovat.

siroky11 ( 5. července 2009 11:41 )

Rusko a USA se dohadují, zdali v Česku bude radar, či nikoliv. Čeští vládní představitelé jsou takový tupci, že jim jedna zkušenost z Mnichova nestačila .

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa