Chávez se pohádal s Llosou a zastavil TV maraton

Hugo Chávez  (Autor: AFP)
Autor: ČTK - 
31. května 2009
15:47

Venezuelský prezident Hugo Chávez v sobotu přerušil čtyřdenní televizní debatní maratón. Důvodem byla hádka se spisovatelem Máriem Vargasem Llosou, který dlouhodobě kritizuje Chávezovu politiku.

Důvodem sobotního výpadku byla hádka s peruánským spisovatelem a velkým kritikem Chávezovy politiky Mariem Vargasem Llosou, informovala agentura AFP.

Prezident maratonem slaví desetileté výročí pořadu Alo Presidente. Po šesti hodinách vydržel na obrazovce ve čtvrtek a v pátek. Do sobotního programu pozval Llosu s tím, že se Peruánec má utkat v debatě s venezuelskými intelektuály a že Chávez bude debatu moderovat. Llosa ale řekl, že má zájem jedině o přímé setkání s Chávezem.

Vargas Llosa je nositelem Nobelovy ceny za literaturu, kritik havanského režimu a také uchazeč o prezidentský mandát z roku 2000. V těchto dnech je ve Venezuele jako účastník semináře pořádaného opozicí na téma demokracie a autoritářství v Latinské Americe.

Chávez ve svých minulých televizních vstupech vyzval Llosu i jeho kolegy, aby se k jeho programu připojili a utkali se s Chávezovými stoupenci. Llosa si pak s Chávezem prostřednictvím sdělovacích prostředků vyměnil několik urážek a nakonec řekl, že prezidentův návrh není míněn vážně a že jeho samotného zajímá jedině přímá debata s Chávezem.

Prezident svou nekonečnou televizní estrádu označil za seriál a divákům slíbil "od všeho kousek", včetně zpěvu i debat.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud