Pátek 12. dubna 2024
Svátek slaví Julius, zítra Aleš
Polojasno 19°C

Chtěli zaútočit na synagogu a sestřelovat letadla

Zadržený muž podezřelý z terorismu
Zadržený muž podezřelý z terorismu  (Autor: ČTK/AP)
Autor: ČTK, jos - 
21. května 2009
07:18

Agenti amerického Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) zadrželi v New Yorku čtyři muže, které obviňují z příprav bombového útoku na synagogu a na sestřelování letadel.

K zatčení došlo po dlouhodobém sledování podezřelých, které začalo v Newburghu ve státě New York, napsala agentura AP.

"Jde o výsledek dlouhého, dobře naplánovaného vyšetřování. Názorně to ukazuje, jak reálná hrozba může vzejít od domácích teroristů," řekl podle AP poslanec Peter King z výboru pro vnitřní bezpečnost Sněmovny reprezentantů.

Zadržení byli identifikováni jako James Cromitie, David Williams, Onta Williams a Laguerre Payen. Používali však přezdívky, které měly vesměs muslimskou podobu, jako Abdul Rahman, Daúd, Hamzá Amin či Almondo. Všichni zadržení žili v Newburghu. Nebylo však oznámeno, s jakými politickými cíli chtěli útoky uskutečnit nebo zda měli kontakty s nějakou teroristickou sítí, jako je Al-Káida.

FBI k jejich činnosti uvedla pouze tolik, že skupina chtěla odpálit auto s výbušninou před židovskou svatyní ve čtvrti Riverdale v Bronxu. Chtěli také údajně střílet přenosnými protiletadlovými raketami Stinger na vojenská letadla umístěná na základně Národní gardy u Stewartova letiště v Newburghu.

Obviněni proto byli ze spiknutí s cílem hromadné vraždy výbušninou a ze spiknutí s cílem ozbrojování a sestřelování letadel. Za každé z těchto obvinění jim hrozí až doživotní vězení.

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

patholog ( 22. května 2009 07:04 )

Myslím že autor by si měl pořádně prohlédnout záběry z 11.9.2001 a pustit si je pomalu když obě věže padají a došel by k tomu závěru že to byla SPROSTÁ DEMOLICE. První by jste měli zveřejnit jako jediní jak to opravdu 11.9.2001 bylo zde na těchto stránkách si prohlédněte video a pak můžete tvrdit že to způsobili teroristé. " http://video.google.com/videoplay?docid=-5410283867128293391 " Zde ke stažení " http://911.yweb.sk/filmy.html " Popřípadě vám mohu toto DVD zaslat do redakce.

patholog ( 22. května 2009 07:03 )

Myslím že autor by si měl pořádně prohlédnout záběry z 11.9.2001 a pustit si je pomalu když obě věže padají a došel by k tomu závěru že to byla SPROSTÁ DEMOLICE. První by jste měli zveřejnit jako jediní jak to opravdu 9.11.2001 bylo zde na těchto stránkách si prohlédněte video a pak můžete tvrdit že to způsobili teroristé. " http://video.google.com/videoplay?docid=-5410283867128293391 " Zde ke stažení " http://911.yweb.sk/filmy.html " Popřípadě vám mohu toto DVD zaslat do redakce.

Zobrazit celou diskusi