Pondělí 26. února 2024
Svátek slaví Dorota, zítra Alexandr
Zataženo, déšť 8°C

Krásná těhotná Britka: Heroin na letišti a trest smrti!

Samantha Orobator
Samantha Orobator  (Autor: EPA)
Autor: jos, ČTK - 
5. května 2009
11:30

Krásná Britka Samantha Orobator (20) má problém. Pokusila se propašovat přes území jihoasijského Laosu 680 g heroinu. Za to ji čeká nejspíš trest smrti. Případ je děsivý i proto, že mladá žena je v pátém měsíci těhotenství, zřejmě po znásilnění od dozorců!

Samantha, která pochází z Londýna, byla v srpnu roku 2008 zatčena na laoském letišti Wattay a následně obviněna z pašování 0,68 kg heroinu.

Zákony Laosu považují 0,5 kg drogy za hranici pro vynesení trestu smrti zastřelením popravčí četou.

Samantha otěhotněla ve vězení, možná po znásilnění, ale bližší okolnosti, kromě faktu, že je v pátém měsíci těhotenství, nejsou známé.

Mluvčí laoské vlády Khenthong Nuanthasing sdělil, že proces je očekáván tento týden, ale přesné datum není známo. Den konání soudu údajně závisí na soudci. "Soud bude spravedlivý," dodal Nuanthasing.

Laos je spolu s Thajskem a Barmou součástí oblasti nechvalně známé jako Zlatý trojúhelník - jednoho z největších území produkujících nelegální drogy na světě.

Zaslouží si podle vás Britka trest smrti? Nebo by měla dostat milost? Diskutujte, zajímá nás váš názor!

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

cheeroke ( 17. května 2009 04:07 )

nicmene NESOUHLASIM s trestem smrti.

bleskomor ( 6. května 2009 09:49 )

Každá holka je svým způsobem hezká, když dá. Na to asi spoléhala tahle 20-letá coura, když si myslela, že když jí čapnou, udělá provaz a ještě si užije. Je to prostitutka, která si teď myslí, že ji ze soucitu pustí. Ale za všechno si může sama..

kotena ( 6. května 2009 00:33 )

Nesouhlasím s tebou.Smrt rozhodně nezaslouží.Pochybuju,že věděla,že ji v případě odhalení čeká trest smrti,,ale to není důvod,proč se domnívám,že by to byl příliš vysoký trest.Udělala velkou chybu a rozhodně by neměla zůstat bez trestu,,ale pokud možno přiměřeného. Pokud opravdu otěhotněla po znásilnění,zajímalo by mne,jestli bachaři dostanou trest smrti.Podle mne by si ho v tom případě zasloužili.

kotena ( 6. května 2009 00:22 )

Čti pořádně,než něco napíšeš.V době,kdy heroin převážela to ještě budoucí matka nebyla.Otěhotněla až ve vězení.

mandat ( 5. května 2009 19:53 )

Jako budouci matka si myslela,ze nebude podezrela a vydela si dost penez do budoucna. Smutne je,ze zrovna obchodnici s drogama udavaji sve nove kuryry a tim maji plus u policie.Ale to jsou jen male ryby.....

Zobrazit celou diskusi