Zabil 10 lidí, dostal trest smrti

Ilustrační foto
Ilustrační foto  (Autor: Archív, ilustrační foto)
Autor: ČTK, jos - 
22. dubna 2009
07:54

Jihokorejský soud ve středu shledal vinným maséra obviněného z vražd deseti lidí, mezi kterými byla i jeho manželka a tchýně, a odsoudil jej k trestu smrti.

Osmatřicetiletý Kang Ho-sun byl v únoru obviněn z vražd osmi lidí, které unesl mezi zářím 2006 a prosincem 2008. Mezi zavražděnými byli univerzitní studenti, pracovníci kanceláří a zaměstnanci karaoke baru. Kang se podle žaloby ke svým činům přiznal.

Korejec, který pracoval jako masér, byl také obžalován z toho, že v roce 2005 upálil svou ženu a tchýni, aby získal peníze z životní pojistky. Toto obvinění popíral s tím, že požár byl nehodou. Soud jej však shledal vinným i v tomto bodě obžaloby.

Kang se tak stal jedním z nejhorších vrahů v dějinách Koreje. Tím úplně nejhorším byl muž, který v jihokorejské metropoli Soulu v roce 2004 zabil 20 lidí, převážně prostitutek a bohatých starců.

Přestože v zemi stále oficiálně existuje trest smrti, nebyl od roku 1997 vykonán.

gogo ( 22. dubna 2009 08:06 )

Tady by dostal patnáct let a v polovině by byl propuštěn za dobré chování....

Zobrazit celou diskusi