Obama: Přílet se zdrží o několik hodin!

Autor: ČTK, jos - 
4. dubna 2009
14:17

Přílet amerického prezidenta Baracka Obamy do Prahy se opozdí. Blesk.cz to v sobotu řekl pracovník české prezidentské kanceláře David Šebek. O kolik hodin to bude? Obama dorazí prý až po 19 hodině!

Obama do Prahy přilétá z dvoudenního summitu NATO ve francouzském Štrasburku, který se protáhl kvůli sporu o nového generálního tajemníka Severoatlantické aliance. Americký prezident měl přiletět kolem 16:30, o kolik se americký prezident zpozdí, zatím Hrad přesně neví. Ale bude to až po 19 hodině!

Severoatlantická aliance se na končícím summitu totiž nebyla schopna  shodnout na jménu nového generálního tajemníka, který nahradí Jaap de Hoop Scheffera.

Turecko totiž odmítlo podpořit dánského premiéra Anderse Fogha Rasmussena, jehož podporuje zbytek aliance včetně Česka. Dánský premiér se ale nakonec stal novým generálním tajemníkem NATO! Obama promluvil na tiskovce a poté by měl vyrazit do Česka.

Americký státník se v Česku zdrží asi 24 hodin. Sobotní program si zřejmě nejsledovanější muž světa vyhradil pro odpočinek.

Natočte nebo vyfoťte Obamu v Praze! Své snímky a videa můžete posílet na naší e-mailovou adresu online@ringier.cz. Nejlepší z nich zvřejníme a odměníme honorářem.

O demonstracích proti NATO ve Štrasburku čtěte ZDE!

 

 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud