Holčička (9) spadla z lanovky! Dědeček chtěl skočit za ní!

Autor: pes - 
1. února 2009
13:55

Devitiletá holčička spadla ve Vysokých Tatarách z lanovky. Šokovaný dědeček chtěl vzápětí skočit za ní. Děvčátko leží ve vážném stavu v nemocnici.

Terezka s dědečkem vyrazili lyžovat do Tatranské Lomnice, kde v sobotu ráno nasedli na lanovku.

Po zhruba 100 metrech se holčička vysmekla ze sedačky, propadla bezpečnostní zábranou a padala z 15metrové výšky dolů. Tomáš to viděl na vlastní oči: „Dobře si vzpomínám, když na lanovku nasedali. Správně uzavřeli bezpečnostní zábranu.

U třetího sloupu se Terezka vysmekla,“ vypráví. Podle očitých svědků chtěl šokovaný dědeček skočit za vnučkou. „Pusťte mě, pusťte mě, skočím za ní,“ křičel prý.

Terezka zůstala nehybně ležet ve sněhu. Vážně si poranila hrudník a páteř. Záchranáři ji vrtulníkem dopravili do nemocnice v Popradu, odkud byla převezena do Košic.

„Momentálně je v umělém spánku a lékaři ji zatím neoperovali. Až následující dny ukážou, zda bude zákrok nutný,“ řekla mluvčí nemocnice.

V pátek ve slovenských horách zabloudil český snowboardista (18). Záchranáře se mu podařilo přivolat po čtyřech hodinách mobilem. Objevili ho podchlazeného, ale bez zranění v Hruštinské dolině na severní straně Oravské Magury.

V sobotu večer přejela rolba, která upravovala sjezdovku v Jasné v Nízkých Tatrách, polskou snowboardistku. Ta svým zraněním při převozu do nemocnice podlehla. Zřejmě byla opilá, pohybovala se už na uzavřené sjezdovce a na rolbu vyskočila. Potéz ní spadla přímo do její dráhy...

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

anaj ( 1. února 2009 20:55 )

bobesi,mluvis me z duse a tvuj pohled na vec je zcela realny: bezpecnost lanovek predevsim pro deti!!! Diky za tvuj nazor !!!

bobesbobo ( 1. února 2009 20:32 )

proč hned odsuzovat. Seděl jsi snad vedle že ho soudíš?Byl ochoten skočit jen aby byl u ní. Není fér ho křižovat.

bobesbobo ( 1. února 2009 20:30 )

DĚTI jsou odolné pokud vše dobře dopadne a já věřím že ano určitě se oklepe.Ale děda už asi na žádnou Takovou atrakci svou vnučku nevezme

bobesbobo ( 1. února 2009 20:28 )

Proč VINIT DĚDU. NENÍ TO POPRVÉ CO DÍTĚ PROPADLO ZE SEDAČKY. ASI BY SE MĚLY LÉPE ZABEZPEČIT LANOVKY.

anaj ( 1. února 2009 20:14 )

Za nic dedecek nemuze, urcite si to nepral. Je to nestastna nahoda, ktera nas potkava v zivote. Uz jsi byl bizonku vzdycky vsude v pravy cas a zabranil vsemu? Myslim, ze ne a nikdy nebudes. Odsuzovat nekoho, kdo je tzv. na dne je jednoduchy, v tomto pripade dedecka 9ti lety holcicky. Zamysli se ! anaj

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud