Kvůli Gaze hořela synagoga ve Francii

Synagoga v Toulouse
Autor: ČTK - 
6. ledna 2009
07:14

Neznámí útočníci v noci na dnešek najeli dvěma automobily s palivovými náložemi do synagogy ve městě Toulouse na jihozápadě Francie.

Při incidentu nebyl nikdo zraněn, útočníci však způsobili hmotné škody. Podle agentury AP útok souvisí s blízkovýchodním konfliktem mezi Izraelci a Palestinci.

Jedno z vozidel bylo zapáleno a natlačeno druhým na dveře od synagogy, kterou ihned zachvátily plameny. V tom okamžiku bylo uvnitř při bohoslužbě zhruba dvanáct lidí, všem se ale podařilo bez úhony uniknout.

Policie našla v jednom z vozů nevybuchlé nálože a incident vyšetřuje. V souvislosti s útokem zatím nebyl nikdo zatčen.

Konflikty mezi Izraelci a Palestinci v minulých letech provázely násilné útoky namířené proti židovským obyvatelům či budovám ve Francii, kde žijí rozsáhlé židovské a muslimské komunity. Podle některých pozorovatelů tyto problémy souvisejí mimo jiné také s pocitem diskriminace mezi arabskými obyvateli ve Francii, kteří mají pocit z nedostatečné integrace v evropské společnosti.

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud