V pásmu Gazy mohou být tisíce tunelů

Autor: ČTK - 
5. 1. 2009
12:15

Během pondělí by měla v Egyptě začít jednání o situaci v Gaze. Účast přislíbili i představitelé palestinského radikálního hnutí Hamás. Předmětem jednání budou mimo jiné tunely, kterými Palestinci pašují zbraně, jídlo a další zboží pod hranicí s Egyptem.

Izraelci považují zničení tunelů za jednu z podmínek dalšího jednání.

Pod 14 kilometrů dlouhou hranicí jsou prý stovky tunelů. Otázkou je, zda jsou v Palestině další tunely, které mohli vykopat bojovníci Hamásu. Přes jednání je jasné, že i Hamás se připravuje na zdlouhavý konflikt.

Izraelská ofenzíva se soustředí na místa, odkud Hamás odpaluje svoje rakety. Pozorovatelé ale upozorňují na fakt, že ozbrojenci před útokem převezou rakety na cizí pozemek, po útoku se stáhnou a další útok vedou opět z jiného místa.

Izrael prý poprvé od začátku útoků pustil do oblasti konvoj s humanitární pomocí. Počet obětí pozemního útoku se vyšplhal nejméně na 77. Během dnešní noci bylo zabito 12 civilistů, z toho 5 dětí.

Premiér Mirek Topolánek dnes novinářům řekl, že má vlastní plán pro vyřešení situace. O svém plánu prý hovořil s představiteli Německa a Turecka. Dnes se prý chystá telefonovat dokonce americkému prezidentovi Georgi Bushovi.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa