Čtvrtek 18. dubna 2024
Svátek slaví Valérie, zítra Rostislav
Oblačno, déšť 10°C

Policie na Sibiři zatkla vůdce sexuálně zaměřené sekty

Fotografie
 (Autor: internal)
Autor: ČTK - 
28. října 2008
19:44

Ruská policie dnes (v úterý) v Novosibirsku provedla prohlídku ústředí sexuálně zaměřené sekty a zatkla jejího jedenačtyřicetiletého vůdce.

Sekta, která vystupovala pod nejrůznějšími jmény, má až 10.000 členů. Její guru je podle policie zodpovědný za zmizení několika lidí, vyšetřovat se bude i to, zda nutil nezletilé k účasti na sexuálních orgiích.

Podle listu Kommersant zabavili policisté při prohlídce videokazety, brožury a psychofarmaka. Důkazy nutné k zatčení gurua, o němž se píše jako o Kontantinu K., sbírala policie několik let. Nyní ho zřejmě obviní i z prodeje videokazet s pornofilmy, v nichž vystupovali "zhypnotizovaní účinkující".

Sekta, která vznikla koncem 80. let, vystupovala pod nejrůznějšími názvy - jako Ášram Šambala, Sibiřské sdružení přátel jógy nebo Akademie okultních věd. K přilákání nových následovníků používala internet a také instruktážní videa, která zachycují nejrůznější rituály s maskami nebo lidi líbající falické symboly. Jako mnohé jiné sekty se pokoušela své členy společensky izolovat a často je připravila o veškerý majetek.

Religionističtí odborníci fungování této sekty dlouhodobě sledují: podle nich jde o náboženské hnutí, které kombinuje vlivy křesťanství, pravoslaví, tradic Tibetu a Indie a také šamanismu. Její vůdce je autorem nauky o sexuálním osvobození.