Trojnásobná matka z Brodu: O masakru se baví i ve škole. Museli jsme to dětem vysvětlit

Autor: ČTK, zrk - 
28. února 2015
06:28

Život se nezastavil, ale lidé trpí. Obyvatelé Uherského Brodu musí fungovat a žít dál, ale smutek je neopouští. Nikdo nechápe, jak se to mohlo stát. Jak mohl jejich soused" zničehonic zabít tolik lidí... Slova těžko hledá i trojnásobná matka, která v Brodu žije. Musela však doma s manželem dětem vysvětlit, co se to vlastně přihodilo. Děti se o tom totiž baví i ve škole. A přirozeně mají strach.

Lidé se zastavují u černého praporu, který vyvěsila radnice, čtou první parte ve vývěskách. Svíček a květin v blízkosti restaurace Družba, kde se tragédie stala, přibylo. Se slzami dnes jednu zapálila také paní Věra. Pořád tomu nemůžu uvěřit," řekla ČTK.

Nechápu, jak se to mohlo stát, jak k tomu došlo, pořád se z toho nedokážu vzpamatovat," uvedla žena, která jednu z obětí vzdáleně znala. Další muž nad svíčkami jen smutně pokyvoval hlavou. Jak se to mohlo stát u nás? V takovém klidném městě," řekl.

Skutečnosti, že Uherský Brod bude nyní zapsán v republice jen jako místo velkého neštěstí, se obává také mladá matka tří dětí. Hned si každý vybaví tuhle hroznou událost, to je škoda. Doufáme, že lidé, co je to postihlo, neztratí naději a dostanou se přes to hrozné, co je potkalo," uvedla. Její nejstarší syn je již školák a informacím o tragédii se nevyhne. Ve škole se o tom baví. Chce s námi sledovat zpravodajství. Vysvětlili jsme dětem, že takové strašné věci se bohužel dějí a nemá smysl se schovávat doma," dodala.

Její muž pracuje poblíž osudné restaurace. Původně jsme si mysleli, že jde o nějakou šarvátku. Když bylo jasné, že je to vážné, čekali jsme, jak to dopadne. Mysleli jsme hlavně na rodiny obětí, muselo být peklo, když zpočátku nikdo nevěděl, kdo se stal obětí," uvedla žena.

Podle zástupců sedmnáctitisícového města prvotní šok mezi obyvateli pomalu vyprchává a přichází velký smutek. Věřícím i ostatním nabízí církve účast na pietní ekumenické bohoslužbě. Očekává se také velká účast lidí při pohřbech obětí, první se bude konat v pondělí odpoledne.

Video Peníze pro pozůstalé z Brodu: Radnice je nemá komu vyplatit! - Pavel Schuster, Markéta Volfová, Jan Jedlička

Video Zprávy: Příběhy lidí, kterým krutý střelec z Brodu popravil příbuzné a kamarády! - redakce Blesk TV

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

krisik22 ( 28. února 2015 16:45 )

*policajty

krisik22 ( 28. února 2015 16:45 )

"Jak se to mohlo stát u nás? V takovém klidném městě," řekl. Ha, ha, ha. Dva týdny zpátky výrostcí napadli policajti. Rok dva zpátky tu znásilnili CHLAPA. "Bomby" v různých budovách jsou tu naprosto běžné. Radnice chce regulovat noční otevírací doby podniků, protože tu bývá bordel. V okolí je Brod proslulý fetkama. Černá kronika Slováckého deníku ze Silvestra monitoruje jen UHB. Před několika málo měsíci tu přepadli dokonce LITERÁRNÍ KAVÁRNU (!!!). O zpackané rally v roce 2012 ani nemluvím. Nejsme ve srovnání s jinými Sin City, ale rozhodně nejsme KLIDNÉ MĚSTO.

tajna1509 ( 28. února 2015 12:37 )

tajna1509 ( 28. února 2015 12:36 )

pokud jsi dobre cetl tak strelec nebyl komunista a byl rad ze uz neni komusmus - ty p.ko jalove

kukuku ( 28. února 2015 09:21 )

Hrabe Ti a hrabe Ti a hrabe Ti.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud