Masakr v restauraci: Jak se to stalo? Podívejte se na místo činu

Autor: red - 
26. února 2015
05:00

Minuty a detaily, které rozhodovaly o životě a smrti! Blesk zmapoval situaci na místě činu, kde masový vrah Zdeněk K. zavraždil osm nevinných lidí. Co všechno se v restauraci Družba odehrálo a na jakých místech?

Zdeněk K. (†63) vešel do restaurace Družba asi ve 12:30, vzápětí odešel a znovu se vrátil s taškou s pistolemi a s náboji. Předtím byl však místními obyvateli viděn ještě ve dvou dalších restauracích. Zřejmě si místo svého běsnění vybíral podle počtu hostů.

Střílet začal okamžitě po vstupu do restaurace. Popravoval jednoho z přítomných po druhém. V momentě, kdy buď vyměňoval zbraně, nebo znovu nabíjel, se našel hrdina, který se mu postavil. Čtyřiadvacetiletý Jiří Nesázal na Zdeňka K. zaútočil židlí a trefil ho do krku. Díky tomu se jemu, jeho kamarádovi a dalšímu z hostů podařilo utéct předním vchodem. Kuchařka a několik dalších pak vyklouzli zadním vchodem.

Střelba byla policistům oznámena ve 12:38, tedy šest minut po jejím zahájení. Pomoc zavolal ředitel aquaparku, kam se přiběhli ukrýt hosté a personál, kterým se z místa neštěstí podařilo utéct. A také Petr Gabriel, manžel asistentky starostky města, který své ženě volal, že se skrývá na záchodech. Z místa ještě také unikla zraněná účetní (37).

Policejní hlídka dorazila na místo ve 12:47, pachatel po ní začal střílet zpoza baru. Policisté na místě viděli mnoho ležících a sedících lidí, o kterých netušili, zda jsou živí, nebo mrtví, proto se rozhodli ustoupit a zavolat policii.

Ve 12:56 volal střelec do TV Prima. Oznámil, že je šikanovaný a vyřeší to po svém. V tu dobu už ale zřejmě byly všechny jeho oběti po smrti.

Video Zprávy: Příběhy lidí, kterým krutý střelec z Brodu popravil příbuzné a kamarády! - redakce Blesk TV

Telefonicky se s ním posléze spojili i policejní vyjednavači. "Situace se nám ze začátku zdála pozitivní. Mysleli jsme si, že bychom mohli například vytáhnout zraněné. Pak se ale začala vyvíjet v neprospěch policie i zúčastněných osob. Nevěděli jsme, zda jsou lidé na místě živí, nebo mrtví, a proto jsme se rozhodli pro represivní řešení,“ vysvětlil krajský policejní šéf Jaromír Tkadleček.

 

Zásahová jednotka vtrhla do budovy ve 14:23. Na místě našli devět mrtvých lidí včetně útočníka, který někdy během zásahu obrátil zbraň proti sobě.

Takhle se odehrál masakr v Uherském Brodě.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

joynkaa ( 27. února 2015 20:53 )

Tak z toho jsem totálně tumpachová. Nákresy se vůbec neshodují. V dnešních krimi zprávách nakreslila kuchařka úplně něco jiného, než na prvotním plánku. "Zadní východ" vypadá, že není z kuchyně - viz první návrh. Dnes jsem se dozvěděla, že zadní východ byl z kuchyně, ale přímo mezi hosty - tedy za menším rohem, který by mohl uniknout vrahovi. Ale když vedl mezi hosty, kam potom dál utekli????

charlie ( 27. února 2015 00:38 )

Starosta UB byl až směšně trapný,jak se cpal před kamery,aby ventiloval svoji uraženou ješitnost a domýšlivost, že jej policie neinformovala!Na informace má asi právo,ale po skončení akce. O akci trapné policie není třeba polemizovat:dva policisté v neprůstřelných vestách nedokáží zrealizovat teď už zdevalvované heslo Pomáhat a chránit. Asi budou mít Podívat a zdrhat.Jeden mohl poutat pozornost střelce a druhý mohl zadním vchodem (kudy někteří hosté utekli)střelce zneškodnit.Ale ono je zřejmě zábavnější hrát si na autokovboje a vyžívat se v honičkách aut, než "riskovat" proti ozbrojenému muži.Potom je k smíchu,když policejní papaláš zdůvodňuje zdrhnutí obou policistů tím,že nevěděli,kolik je raněných či mrtvých.To jim mělo být jedno; byli tam vysláni na likvidaci střelce a ne jako zdravotníci. Zkrátka policie selhala na celé čáře organizačně,i osobní odvahou.

agent700 ( 26. února 2015 19:03 )

..ono ve svý podstatě je ti do toho úplný hov-no

tomik007 ( 26. února 2015 16:36 )

dva vycviceni policiste by ho meli zlikvidovat - na to prave maji ten policejni vycvik...

tomik007 ( 26. února 2015 16:32 )

 Zasahova jednotka cekala DVE HODINY? tady by uz mely litat vypovedi

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud