Sobota 17. duben 2021
Svátek slaví Rudolf, zítra Valérie
Zataženo, déšť se sněhem 6°C

Primátor Bém mluví o pražských taxikářích

Autor: pra - 
13. srpna 2008
12:12

Zatočíme s nimi, přitvrdíme, uděláme, posvítímesi... Takhle se primátor Pavel Bém chystá na ty z pražských taxikářů, kteří okrádají turisty i Čechy!

Jenže příprava k razantnímu útoku se musí hlavně dobře promýšlet. Třeba i několik let!

I když magistrát zprovoznil stání Fair Place - které, jak ukázal už dvakrát test Blesku, příliš nefunguje - upravuje vyhlášky a chystá jednotné barevné označení vozů, je to k ničemu!

Spor se "stovkovými " taxikáři ze Staroměstského náměstí radnice prohrála a o stovky korun kdysi obrali i Pavla Béma, když se převlékl za zahraničního turistu. Taxikáři si z něj nic nedělají, Pavel Bém prostě mluví a mluví... Stačí se podívat na některé jeho výroky za posledních pár let!


2003

"Přál bych si, aby v Praze fungovala taxislužba jako třeba ve městě New York."

"Podle výsledků loňských kontrol jsou taxikáři ve 35 procentech případů nepoctiví a ve 44 procentech předpisů nekvalitní, protože porušují předpisy, jako je například náležité vydávání stvrzenek."

"Předpokládám, že u donebevolajících případů se licence odebírat budou."


2004

"Naším skutečně největším problémem v současné době je fakt, že neumíme potrestat nepoctivého taxikáře, který opakovaně okrádá své zákazníky."

"Po pražských silnicích jezdí pořád titíž nepoctiví taxikáři. Myslím si, že novela zákona je naprosto nezbytná."

"Kontroly zjistily, že taxikáři předražují v patnácti procentech. Toto číslo vypadá hrozivě."


2005

"Na taxikáře musíme tvrdě."

"Existuje jediný způsob – ještě přitvrdit sankce a zvýšit kontroly. Před dvěma a půl lety okrádalo 60 procent taxikářů a jedinou sankcí byla tisícikorunová pokuta, kterou bez problémů zaplatili. Když v současné době někdo dostane pokutu 300 tisíc, tak ho to zasáhne podstatně výrazněji."


 

2006

"Zkontrolovali jsme každý čtvrtý vůz taxislužby, zadrželi 79 licencí. 33 jsme již licenci odebrali, u zbytku stále běží správní řízení. Na pokutách jsme vybrali desítky milionů korun."

"Systém fungování taxislužby mezi lety 2002 a 2006 je neporovnatelný. Počet nepoctivců a zlodějů je dramaticky nižší."


2007

"Praha bojuje už více než pět let s nepoctivými taxikáři a v tomto duchu jsme přišli s projektem označení míst, kde město garantuje férový a korektní přístup."

"Bojujeme proti nepoctivým taxikářům, většina z nich je podle kontrol poctivých. Ale smluvní přeprava vám bere kšefty, na ně nemáme páky."


2008

"V tom, jak se vypořádat s nepoctivci a zloději, moc úspěšní nejsme! Hrozí jim sice vysoké pokuty a odebrání licence, ale jezdí vesele dál..."

"V oblasti vymáhání práva jsem velmi nespokojen a chystám se jít za ministrem spravedlnosti Pospíšilem. Mohu-li věc shrnout, tak stanoviště Fair Place přinesla jen malá zlepšení, ale lepší něco než nic."


Taxitest Blesku

Na taxitest Blesku, zaměřený na štafly FAIR PLACE, nepoctiví taxikáři zřejmě dlouho nezapomenou. Blesk zjišťoval, co hříšníkům hrozí. Například pokuta, ale ve hře je i odebrání licence. Test proběhl minulý týden.

Blesk získal vyjádření od taxikářů, kteří nejvíce šidili. "Jel jsem nejkratší možnou cestou. Tak mě nes...e! A dokažte mi, že jsem jel stovkou. Jezdím pětadvacet let bez nehody, nikdy jsem nikoho neokradl!" řekl Blesku taxikář Martin L.

Dovolali jsme se i provozovatelce druhého taxiku Haně K. "Já o tom nic nevím, pošlete mi to písemně. Pokud se potvrdí, že vás řidič ošidil, vyvodím z toho důsledky. V takovém případě ho čeká srážka ze mzdy." Podle informací Blesku se zatím provozovatelé ani řidiči podobných přestupků ještě nedopustili.

Další videa