Čtvrtek 24. září 2020
Svátek slaví Jaromír, zítra Zlata
Oblačno, déšť 22°C

Chlapec (3) vypadl z vlaku

Ilustrační foto  (Autor: Jiří Hadač)
Autor: luk - 
12. července 2008
16:29

Aktualizováno. Nehoda se šťastným koncem. V sobotu po 12. hodině vypadl tříletý chlapec z jedoucího vlaku v Lysé nad Labem. Na místo proto hned vyrazily záchranné vozy z Lysé a Nymburka a rovněž vrtulník z Prahy.

"Chlapec utrpěl pouze lehká zranění - tržnou ránu na hlavě, oděrky a odřeniny po těle. Byl při vědomí a oběhově stabilní," uvedla mluvčí středočeské záchranky Tereza Janečková.

"Vyšetření k vyloučení dalších zranění chlapec pravděpodobně podstoupí v pražské motolské nemocnici, kam byl po našem ošetření převezen," dodala Janečková.

Proč chlapec vypadl z vlaku, nyní zjišťuje policie. Na místě je výjezd nymburské policie. Policisté ohledávají místo události, zatím nelze s určitostí říci, jak k případu došlo.

Podle informací Blesku.cz bylo na chodbě vagonu více dětí, pravděpodobně celá rodina. Policie se chystá vyslechnout matku a dědečka tříletého chlapce, teprve poté se rozhodne, jak bude případ kvalifikovat a rovněž jak bude případ hodnocen. "Celou záležitost budeme pravděpodobně vyšetřovat jako ublížení na zdraví," řekl Blesk.cz zástupce ředitele nymburské policie Jaroslav Novák.

Vrtulník záchranné služby přiletěl s malým pacientem odpoledne do motolské nemocnice. "Má na celém těle tržné rány a pohmožděniny. Nyní ho čeká vyšetření CT hlavy, hrudníku, břicha a další," uvedla pro Blesk.cz mluvčí motolské nemocnince Eva Jurinová.

Chlapec zůstává hospitalizován v nemocnici, jeho stav je stabilizovaný. "Výsledky vyšetření budou známy později. Další informace poskytneme až v neděli odpoledne," dodala Jurinová.

Vlak jel asi 70 kilometrovou rychlostí. Příbuzní a strojvedoucí po vypadnutí chlapce ihned zatáhli za záchrannou brzdu.

 

 

 

Další videa
Články odjinud