Rodiny chtějí další peníze!

Zaměněné holčičky  (Autor: abl)
Autor: Jiří Čada - 
29. června 2008
08:20

Soudní bitva o miliony korun za záměnu dvou holčiček v třebíčské nemocnici, která se stala v prosinci 2006, se odkládá na druhou polovinu září. Obě rodiny nyní požadují po nemocnici další peníze.

Příští týden právní zástupce nemocnice Ondřej Dostál požádá Krajský soud v Brně o odklad líčení. "Pan soudce stanovil jednání na dobu, kdy jsem služebně v zahraničí," řekl Blesku Dostál. Rodiny z Jabloňova a Přibyslavic nyní po třebíčské nemocnici požadují 12 milionů korun jako odškodné a dalších 130 tisíc korun jako náhradu za další výdaje včetně testů DNA.

Zmíněných 130 tisíc se minulý týden právník obou rodin Igor Veleba snažil uplatnit u třebíčského okresního soudu. Jenomže nepochodil! Soudce Jan Coufal případ odložil až do pravomocného rozhodnutí brněnského soudu. Po sto tisících korunách už obě rodiny dostaly od Krajského úřadu v Jihlavě. Peníze tehdy hejtman Miloš Vystrčil rodinám předal jako pomoc právě na vzniklé náklady spojené s výměnou obou holčiček.

"Máme informace, že vzniklé náklady činily třicet tisíc korun, sedmdesát tisíc korun tedy každé z rodin mělo ještě zbýt," kalkuluje nyní právník Dostál.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Další videa
Články odjinud