Průtrž mračen vyplavila restauraci

Spolumajitel restaurace Racek Dalibor Beil (druhý zprava) obhlíží spoušť, kterou napáchala voda při průtrži mračen.  (Autor: Ondřej Požár)
Autor: Ondřej Požár - 
4. června 2008
17:03

Dvacetiminutová průtrž mračen ve středu odpoledne kolem 15. hodiny zasáhla Brno.

Ve čtvrti Královo Pole se po silnici valilo asi 20 cm kalné vody. Nánosy rychle ucpávaly kanály a mokrý živel si hledal cestu, kudy by odtekl. Zatopené sklepy odčerpávali hasiči.

Voda vyplavila i restauraci Racek v Palackého ulici. Mezi stoly, u kterých seděli hosté, tekla špinavá voda z kuchyně a odpadů. Někteří zákazníci se ven dostali přes židle, jiní se brodili.

„Volal jsem sice hasiče, ale nakonec jsem je odvolal dřív, než stačili přijet. Voda začala odtékat. A co neodteče, to se vymete koštětem. Naštěstí jsme pojištění. Voda ale poškodila dřevěné obložení a nábytek v restauraci. Bude se to muset vysušit a dezinfikovat,“ řekl Blesku spolumajitel restaurace Dalibor Beil.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Další videa
Články odjinud