Uprchlý klokan Joey byl dopaden: Vlezl do cizí zahrady a probudil se doma

Autor: Helena Lacinová - 
3. srpna 2013
14:08

Klokan Joey, který utekl dírou v plotě svému majiteli ze Sulejovic, je už doma! Vačnatec jehož marně několikrát po polích naháněli dobrovolníci  v čele s třebenickým strážníkem Tomášem Rotbauerem, se připravil o svobodu sám. Ze zvědavosti nakoukl do cizí zahrady - a probudil se na své vlastní.

„Ve čtvrtek navečer volala paní Brodská, že jí Joey vlezl na zahradu. Okamžitě zavřete vrata, poprosil jsem ji," popsal Rotbauer začátek konce výletu klokana. Ten se zatím stal miláčkem místních. "Ve čtyřech lidech jsme ho pak zahnali do rohu a veterinář Marek Káninský ho foukačkou uspal,“ dokončil strážník popis odchytu.

Joey si s ním hrál přes týden na schovávanou, když se ho několikrát snažil chytit.  Zvíře na svobodě  však nestrádalo. Chodilo soukromníkům na meruňky a ti hlásili jeho výskyt a brali naháněnou s klokanem jako legraci.  Když se k němu Rotbauer nebo dobrovolníci ve volném prostoru přiblížili, odskákal elegantně pryč. "Ve volném prostoru jsme proti neměli šanci, až to vypadalo, že si z nás dělá legraci," poznamenal Rotbauer. Nakonec stačilia čtveřice lidí, když vlezl na cizí zahradu, která se dala uzavřít.
Pocit, když jsem ho spícího nesl do auta a pak předával majiteli, nezapomenu. Viděl jsem ho první po útěku a byl u konce jeho pouti. Nějak mi rošťák přirostl k srdci,“ netajil Rotbauer.

„Jsem moc rád, že je Joey doma. Už se probral z narkózy a očuchává si známá místa. Všem bych chtěl za pomoc při odchytu poděkovat,“ vzkázal přes Blesk majitel útěkáře Jaromír Latislav. Dodal, že plot na svém pozemku zabezpečil tak, aby už nejen rodinný miláček, klokan Joey, z něj  nemohl utéct. (lac)

naidka ( 3. srpna 2013 21:33 )

ellery ( 3. srpna 2013 16:05 )

Strážník je správnej chlap, sympatickej, takoví kdyby byli všichni.

naidka ( 3. srpna 2013 16:00 )

Snad si to už Joey bude pamatovat, že všude dobře, doma nejlíp.

andorea ( 3. srpna 2013 15:44 )

Hlavně, že je Joey doma a výlet přežil ve zdraví.

borovec ( 3. srpna 2013 15:24 )

Vypadá jak miminko

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud