Pondělí 21. září 2020
Svátek slaví Matouš, zítra Darina
Polojasno 22°C

Pohled do Macochy je opět zadarmo

Macocha je opět zadarmo  (Autor: abl)
Autor: eis - 
24. srpna 2011
16:24

Dvacet korun za pár vteřin u zábradlí! Tolik totiž vybíral podnikatel Jiří Tichopád za podívání se z horního můstku do 138 metrů hluboké propasti Macocha v Moravském krasu. Nesmyslnému poplatku je nyní konec. Od středy se za pohled na dno nejhlubší středoevropské propasti neplatí.

Cestu na horní můstek a parcelu s Macochou pronajala podnikateli obec Vilémovice za 100 tisíc na rok. Ten odmítl tvrzení, že chce jen vybírat poplatky od turistů. „Chci pomoci Vilémovicím,“ uvedl Tichopád, který již část vybraného vstupného věnoval charitě. Vilémovice se totiž s Moravským krasem dostaly do sporu o finanční podíl z turistického ruchu.

Když totiž asi před 60 lety obec můstek zpoplatnila, vydělala vybíráním vstupného na plynofikaci obce. A peníze chce i nyní. „Znovu oslovíme ministerstvo financí a vyjednáme s nimi, aby okolní obce měly příjem z tržby z jeskyní,“ slíbil šéf Chráněné krajinné oblasti Moravský kras Leoš Štefka.

Podle Tichopáda je tato vize ale ještě vzdálená. Zrušení vstupného na horní můstek je proto z jeho strany jen vstřícným gestem. „Dohoda je zatím pouze předjednaná,“ upozorňuje podnikatel.

jahodarka ( 24. srpna 2011 22:29 )

znojmacka ( 24. srpna 2011 17:59 )

no, od těchto voleb koukáme do propasti zadara všichni.. Tichopád.. to je dobrý jméno ve spojení s Macochou..

qqqq ( 24. srpna 2011 17:02 )

Diskuze o cigoších byla v rámci svobody slova uzavřena ( + monitoring ala padesátá léta) . Takže : snad někdo z vás toho Ceperu potká a vysvětlí mu co a jak .

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud