Středa 6. července 2022
Oblačno, déšť 23°C

Myslivec střílel do oken ložnice

Kulka se zavrtala do rámu okna ložnice
Kulka se zavrtala do rámu okna ložnice  (Autor: Jiří Čada)
Autor: Jiří Čada, Kjos - 
13. června 2011
08:33

Manželé Koneční žijí na samotě v lesích nedaleko Myslibořic na Třebíčsku. Teď mohou mluvit o skutečném štěstí, minulý víkend jim totiž někdo vystřelil přímo do okna ložnice. Osmimilimetrový projektil vystřelený z lovecké kulovnice se naštěstí zavrtal do okenního rámu.

„Náraz projektilu nás oba ve tři hodiny vzbudil. Žena vylítla, co se děje, a já jí na to v rozespalosti řekl, že jí asi prasklo péro v matraci postele,“ usmívá se už nyní Vladimír Konečný.

Když však ráno vyhlédl z okna, přeběhl mu mráz po zádech. „Zavolal jsem místním myslivcům. Ta rána šla z posedu vzdáleného od nás asi jeden a půl kilometru,“ ukazoval přímo na místě Blesku pan Vladimír. Podle odborníků měla vystřelená kulka smrtící účinek po celé své dráze. Přivolaní nimrodi kulku vyjmuli z okenního rámu. Podezření padlo na jednoho z nich.

„Kulovnice ráže osm milimetrů jsou ve sdružení jen tři,“ tvrdí myslivecký hospodář Josef Plaček, který střelbu na dům Konečných nahlásil policii. Důchodce, který údajně z kulovnice na posedu vystřelil, však tvrdí, že v lese sice byl, ale o den dříve. „Také tvrdí, že nestřílel tak časně ráno, ale až v šest na lišku, kterou prý minul,“ říká Vladimír Konečný. Policisté zmíněnému myslivci zabavili jeho zbraně.

„Případ je na začátku vyšetřování. Zbraně poputují na balistickou expertizu. Více zatím nelze říci,“ uvedla mluvčí třebíčských policistů Marcela Lavická.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa