Plzeň se stala Evropským hlavním městem kultury pro rok 2015

Na náměstí je pozlacená kašna
19. 5. 2011
17:40

Plzeň se definitivně stala Evropským hlavním městem kultury (EHMK) pro rok 2015. Ve čtvrtek to schválili evropští ministři kultury v Bruselu.

Plzeň boduje. Vedení města to chápe jako obrovskou šanci nejen v příštích čtyřech letech.

"Titul znamená nejen to, že ve městě bude více kulturních akcí, ale to, že se rozšíří kulturní infrastruktura i možnosti pro Plzeňany jak trávit volný čas, že sem přijede více zahraničních turistů a Plzeňáci budou mít více příležitostí si uvědomit, v jak krásném a úspěšném městě žijeme," řekl primátor Martin Baxa.

Projekt je podle něj finančně náročný. "Nebude jednoduché ho ufinancovat, ale ve spolupráci s kolegy radními a zastupiteli určitě najdeme způsoby jak to, co bylo předmětem projektu, naplnit," dodal.

Loni 8. září výběrová komise doporučila jako vítěze právě Plzeň před Ostravou. Na oslavu vítězství si ve čtvrtek lidé připili v Měšťanské besedě a rozkrojili obří dort s nápisem EHMK.

1049an ( 19. května 2011 18:43 )

Jsem Plzeňák, a všichni jsme z toho "nadšení". Náměstí zničené úděsnými kašnami od psychopata Císlera a o dva km dál jezdíme po vojenském pontonovém mostě, protože magistrát vyházel peníze na kraviny a nemá na opravu mostu, po němž denně přejedou desetitisíce aut; je to prakticky jediná spojnice centra a půlky sídlišť na okraji. Městská policie je na nic, všude graffiti, psí lejna a somráci. To je "kultura za 500 bodů".

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa