Tramvaj muži (†85) přejela nohu! Zemřel v nemocnici

Tramvaj vlekla muže 20 metrů
Autor: Anna Stramová, mivrk - 
23. 4. 2011
05:00

O nohu přišel senior (†85), který stíhal tramvaj v Ostravě-Zábřehu. Muž sice k dveřím vozidla doběhl, ale ty se zavřely a noha mu v nich uvízla. Tramvaj se rozjela a muž upadl pod kola. V tu chvíli přišel o nohu. Senior v nemocnici zemřel, řidička tramvaje se zhroutila.

Svůj díl viny na tragédii má podle prvních poznatků vyšetřovatelů zřejmě řidička tramvaje číslo 17. Pravděpodobně věnovala málo pozornosti nastupujícím lidem na zastávce Tylova v Ostravě-Zábřehu. V momentě, kdy do zadní soupravy muž nastupoval, zavřela dveře a rozjela se. Druhá noha seniora sklouzla pod kola, která mu ji amputovala. Po několika metrech jeden cestující stiskl nouzové tlačítko.

„Seděl jsem v prvním voze tramvaje a jen vím, že se souprava najednou zastavila. Podíval jsem se ven a tam už se sbíhali lidé. Pak jsem spatřil toho muže celého od krve,“ řekl jeden ze svědků nehody Pavel K. a dodal: „Také jsem viděl, jak k houfu lidí běží vystrašená řidička.“

Řidičce hrozí až čtyřleté vězení

Lékaři po příjezdu nalezli zraněného muže, který kromě nohy měl poraněn i trup. Ve vážném stavu byl převezen do místní fakultní nemocnice, kde ve čvrtek zemřel. Tramvaj byla zapečetěna. Na pracovníky Drážní inspekce nyní čeká prohlídka brzdových systémů a zavírání dveří.

Samotná řidička je z celé situace zdrcena, zhroutila se. O tragédii chce mluvit pouze na policii. „Řidička je podezřelá, že se dostatečně nepřesvědčila, že se už nikdo nenachází v nástupních prostorech obou vozů tramvaje, a zavřela dveře,“ řekl policejní vyšetřovatel Petr Svoboda. Pokud se prokáže její vina, hrozí ženě za trestný čin z nedbalosti až čtyřleté vězení.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

bafinka81 ( 23. dubna 2011 16:58 )

No zase jeden chytrák. Je nesčetně případů, kdy za nehodu mohou muži. Tak co jako? Nasadíme roboty? A v tomhle případě nemělo vůbec význam, jestli řídil muž nebo žena! Prostě selhal lidský faktor. V tomto případě, je tato lehkomyslnost a nepozornost samozřejmě neodpustitelná. Ale, musím zopakovat, bylo jedno, zda řídil muž či žena. Takže si vážený najděte statistiky dopravních nehod ano?!

crakazasecrak ( 23. dubna 2011 13:02 )

co jsou jen pro chlapy!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa