V Jeseníkách se zasekla lanovka i s turisty

Autor: ama - 
5. června 2010
12:26

Horní úsek jesenické lanovky z Ramzové na Šerák se dnes dopoledne zasekl. Na jednosedačkové lanovce uvízlo sedmnáct turistů, které se už záchranářům podařilo sundat. "Přesnou příčinu závady zatím neznáme, k ohrožení na zdraví však nedošlo," informoval šéf jesenické Horské služby Michal Klimeš.

Lanovka se zasekla před desátou hodinou dopoledne, pravděpodobně kvůli technické závadě. "Žádost o pomoc vyslyšeli kolegové z Ramzové, kteří na opravě lanovky pracují," uvedl dispečer horské služby s tím, že zatím netuší, co závadu způsobilo.

Na jednosedačkové lanovce uvízlo sedmnáct turistů, kteří mířili z Čerňavy na Šerák. "Obsazené sedačky se nacházely v neprudším úseku kopce. Na místě zasahovali pracovníci Horské služby spolu s hasiči. Horská služba evakuovala pomocí lanové techniky deset turistů, hasiči pomocí žebříků sedm," doplnil Klimeš.

Video Hasiči a záchranáři museli na Šeráku v Jeseníkách sundávat turisty ze zaseklé lanovky - Pro Blesk Rudolf Pernica, Jiří Krušina


Jak uvedl server idnes.cz, celá záchranná akce trvala asi hodinu a půl. Poslední člověk se na zem dostal asi o půl dvanácté. "K žádnému poranění ani ohrožení na zdraví nedošlo. Naštěstí venku panují příznivé povětrnostní podmínky, takže záchranné práce probíhaly ideálně," dodal Klimeš.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud