Počasí v Česku: Bouřky, kroupy a přívalové deště

Česko potrápí bouřky a přívalové deště.  (Autor: Jiří Černohorský)
Autor: rvs - 
24. května 2010
16:17

Česko v následujících dnech čekají časté přeháňky, přijít mají podle meterologů i bouřky, vichřice a krupobití. Přívalové deště mohou znovu rozvodnit menší vodní toky.

Vichřice hrozí v noci především na jihu Čech a jihovýchodě Moravy. Kvůli silnému větru, který bude dosahovat rychlosti až 75 metrů v hodině, mohou padat stromy a poškození hrozí i domům. Rozsáhlejší povodně ale podle meterologů naštěstí nehrozí.

„Rozhodně už nehrozí 2. a 3. povodňové stupně na velkých řekách. Při přívalových deštích ale může napadnout až 40 milimetrů srážek, takže se dá očekávat lokální zvednutí hladin menších toků a zaplavení níže položených domů,“ řekla pro Blesk.cz meteroložka Dagmar Honsová.

Ve středu bude zataženo s občasnými přeháňkami, ve čtvrtek se místy opět objeví bouřky a teploty klesnou až na 15 ° Celsia. Proměnlivé počasí nás čeká i přes víkend. V sobotu by mělo být 17 až 21 ° Celsia, v neděli pak teploty ještě klesnou.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud