Blesk zranil dva mladíky

Mladíci jsou po zasáhu bleskem stále v kritickém stavu
Autor: ČTK, jak - 
22. 5. 2010
19:00

Blesk dnes odpoledne u Hostinného na Trutnovsku těžce zranil dva mladíky. Jednoho záchranáři v bezvědomí s vážnými popáleninami převezli vrtulníkem na popáleninové centrum pražské vinohradské nemocnice. Druhý mladík byl při vědomí a vrtulník jej odvezl do hradecké fakultní nemocnice. Médiím to řekli operační důstojník hradecké policie a náměstek ředitele královéhradecké záchranné služby Jiří Mašek.

Neštěstí se stalo v nepřístupném lesním terénu ve směru od Hostinného na obec Čermná. Jeden z mladíků po úderu blesku naštěstí nabyl vědomí a mobilním telefonem zavolal záchranáře. Ti mohli zraněné odvézt jen díky vrtulníkům, protože auty se k místu neštěstí nešlo dostat, uvedl Mašek. Vedle vrtulníku hradecké záchranné služby byl na pomoc přivolán druhý vrtulník z Liberce.

Mladíka, který byl stále v bezvědomí, lékaři museli transportovat napojeného na umělou plicní ventilaci. "Má popáleniny v rozsahu 15 procent (těla) a je v umělém spánku," řekl Igor Pafčuga z kliniky popáleninové medicíny vinohradské nemocnice. Oběma mladíkům bylo podle Maška zhruba kolem 17 let. Okolnostmi úrazu se zabývá i policie.

Podle lékařů úraz elektrickým proudem či bleskem způsobí v organismu řadu změn, které se nemusí projevit ihned. "I když je pacient při vědomí a na první pohled v pořádku, může být nadále ohrožen selháním základních životních funkcí, a to i v delším časovém odstupu," uvedl dříve mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

siroky11 ( 23. května 2010 01:10 )

Chlapi, co tam v tom Blesku děláte??? Co když Vás budou žalovat???

Zobrazit celou diskusi
Další videa